Wpis z mikrobloga

Dobra mirasy potrzebuję pomocy ASAP. Mieszkam w niderlandach od prawie roku i od lipca brałam udział w rekrutacji do fajnego korpo w Amsterdamie. Ogólnie stanowisko moje wymarzone, nie myślałam, że uda mi się tam dostać ale dzisiaj miałam ostatni - 3 etap rekrutacji i startuję od listopada.

No i teraz na czym polega mój problem - holenderski rynek wynajmu nieruchomości to jakiś bezbek chyba a muszę coś wynająć, cokolwiek w promieniu +20km do Amsterdamu (praca to będzie hybryda, więc 2 dni w tygodniu przeboleje taki długi dojazd) no i szukam czegokolwiek z moim niebieskim. Mieszkania, studia, pokoju lub miejsca na kanapie do 1000€.

Jak macie coś takiego lub znacie kogoś komu się zwalnia miejsce to napiszcie. Biorę w ciemno. Amsterdam, Haarlem, Hoofddorp lub okolice. Wezmę też chętnie namiar na maklera. Pododawałam posty na grupki na fb i wysłałam chyba z tysiąc wiadomości do różnych ogłoszeń ale nici z tego.

Ps. Jak sami jesteście w niderlandach i macie coś takiego do zaoferowania to od razu mówię, że z niebieskim jesteśmy normalnymi, względnie młodymi (25+29) ludźmi, nie imprezujemy, dużo pracujemy i lubimy zwiedzać nowe miejsca. Sprzątamy po sobie i jesteśmy totalnie niekonfliktowi. Help

#holandia #niderlandy
  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@heihei wynająć mieszkanie nie mając jeszcze umowy o pracę będzie ciężko, maklerzy chcą teraz żeby zarabiać 3.5x tyle co kosztuje najem bez opłat czyli około 5k na rękę. Zostaje mieszkanie z czarnego rynku lub pokój. Przy wynajmie trzeba też zapłacić za pierwszy miesiąc i kaucję w wysokości 3 miesięcznych czynszów. Na początek poszukajce pokoju na kamernet.nl. nigdy też nie rób przelewu za zaklepanie pokoju bo dużo oszustów.
  • Odpowiedz
@nawri: Dzięki. Umowe mamy oboje bo pracujemy w NL od roku + dorabiamy jako freelancerzy na małych zleceniach ale do tej pory mieszkaliśmy w pokoju agencyjnym, więc zmieniając pracę muszę poszukać czegoś prywatnie. Spróbuję na kamernecie
  • Odpowiedz
  • 3
@heihei szukając w innym mieście warto wziąć zwrócić uwagę na to że autostrada A4 - Amsterdam - Rotterdam między 16.30 a 18.00 jest całkowicie zakorkowana.
  • Odpowiedz