Wpis z mikrobloga

189 460 - 450 = 189 010
Data donacji - 20.09.2022
Rodzaj donacji - krew pełna
Miejsce donacji - RCKiK Katowice
Grupa krwi - A Rh+
Prywatny licznik - 22950 ml
Przyznane odznaczenia - ZHDK III, ZHDK II, ZHDK I

#barylkakrwi #krwiodawstwo #rckik

Wpis został dodany za pomocą tego skryptu.
Dodaj wpis | Regulamin | Wzór wpisu | Strona akcji
nieinoinotylko - 189 460 - 450 = 189 010
Data donacji - 20.09.2022
Rodzaj donacji -...

źródło: comment_1663933043YjW01Aq0kq2UQQ50xDNG9g.jpg

Pobierz
  • 6
@motylus: oddaję płytki od kilku lat, gdy idę na próbki pani w systemie widzi ilość wpisów z płytek i w zasadzie sama proponuje płytki. Sam proces może wyglądać różnie w zależności od miasta (tutaj RCKiK Katowice). W Kato jeżeli oddałeś niedawno krew pełną, wystarczy podczas pobrania próbek powiedzieć, że chcesz spróbować oddać płytki i wtedy weźmie od ciebie dużą próbkę krwi z żyły (może też sprawdzić grubość żył, płytki wymagają mocniejszych
@motylus: dodam tylko, że myślę, że mógłbyś zadzwonić do swojego RCKiK i zapytać o proces oddawania płytek, prawdopodobnie poinformują cię czy jest wymagany uprzedni zapis telefoniczny/internetowy. Na tagu widziałem już taki motyw, na szczęście w Katowicach nie ma problemu z dostaniem się na płytki czy krew pełną.

Istotne jest natomiast, by nie przychodzić zbyt późno - proces całej donacji od przyjścia do wyjścia trwa trochę ze względu na ekstra badanie i
@nieinoinotylko: no to spróbuję następnym razem oddać płytki, usłyszałem ostatnio od lekarza że "mam ładne płytki krwi" więc pewnie chodziło o ilość ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie, że wrzuciłeś screen bo chciałbym oddawać właśnie częściej niż co 2 miesiące. Pozdro