Wpis z mikrobloga

Mireczki pracujące w hałasie - mam pytanie. W pracy dają nam jednorazowe zatyczki do uszu. Są okej, ale zastanawiam się czy nie lepiej kupić sobie takie duże nauszniki wygłuszające. Nie powiem że wolałabym wydać na tą przyjemność jak najmniej (50zl), więc nie wiem czy jest sens coś w ogóle szukać. W pracy dają nam chyba to: Wkładki przeciwhałasowe 3M E-A-Rsoft o wysokim poziomie tłumienia.Wykonane są z wolno rozprężającej się poliuretanowej pianki. Zatyczki te przeznaczone są do długotrwałego używania na stanowiskach zagrożonych hałasem.
Stopień tłumienia 36dB.
Wkładki posiadają certyfikat CE #pracbaza #kiciochpyta
Kluskislaskie - Mireczki pracujące w hałasie - mam pytanie. W pracy dają nam jednoraz...

źródło: comment_1663880645sUSx9xY5S008RzulXOXptX.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Kluskislaskie: 1) j.w. pogadaj z człowiekiem od BHP. Nie tylko bo "złamałeś zasady", ale może jest możliwość przydziału nausznych "służbowych"
2) ja przy głośnych pracach używałem właśnie kombo: jednorazówki pianki douszne + tanie nauszniki z marketu budowlanego. Kombo było zauważalnie lepsze, niż same pianki lub same nauszniki.
  • Odpowiedz
@uhu8: jestem pracownikiem zewnętrznym także nie wiem nawet kto odpowiada tam za BHP. Chyba zrobię takie kombo właśnie. I tak praca jest taka,że z nikim nie gadam, to nie muszę wiele słyszeć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@moll: mam Creative outlier pro, redukcja szumu to w nich jakiś żart, tzn działa spoko jak jesteś w dość stałej sytuacji, ale wiatr albo nagły pisk maszyny słuchawki zamiast zredukować podbijają ten dźwięk, w sumie najgorszy jest wiatr, próbowałem z włączonymi trybami jeździć na rowerze i to była tragedia, a na hali też miałem problem bo wózków widłowych i suwnicy nie słyszałem, to też z nich zrezygnowałem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moll: nadal, problem z tym że nie słyszę zbliżających się wózków widłowych, albo suwnicy i istnieje ryzyko że się #!$%@? i nie słyszę jak majster drze mordę, używam też z 3m stopery, ale wielorazowe, na sznurku, redukują na tyle że mnie łeb nie boli, a słyszę ci się dzieje na hali
  • Odpowiedz
@JestemZSosnowca: to już gorzej... Te stopery na sznurku też dają radę, tylko je myć regularnie i wymieniać raz na jakiś czas, bo przy intensywnym użytkowaniu się odkształcają
  • Odpowiedz
@Kluskislaskie: Używam aktywnych słuchawek wewnętrznych, dodatkowo czasem sobie puszczę audiobooka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czasem zdarza się wyjebitny hałas to dodatkowo zakładam na to jeszcze nauszniki. Próbuj różnych konfiguracji , coś ci podejdzie.
  • Odpowiedz