Wpis z mikrobloga

#elektryka mirki pomóżcie, zaraz mecz się zaczyna a ja nie mogę skończyć montażu... mam listwę z sześcioma źródłami światła. Podłączyłem ją do kabla w suficie (czarny, brązowy, niebieski, żółty). I teraz mam problem żeby ogarnąć to na włączniku. W komentarzu wrzucam foty jak to wygląda. Tam gdzie kabel ma czerwoną taśmę tam jest faza z rozdzielni, kabel z niebieską taśmą zapala żarówki 1-3-5. Jak odłączę niebieski a podłączę ten z żółtą taśmą to zapalają się żarówki 2-4-6. Czyli wiem który kabel prowadzi do których żarówek. Myślałem że jak ten niebieski i żółty podłączę do dwóch przycisków to będzie działać... ale nie działa. Czy to jest zepsuty włącznik czy to jakoś inaczej mam podłączyć? pls halp jak ktoś się zna.
resident28 - #elektryka mirki pomóżcie, zaraz mecz się zaczyna a ja nie mogę skończyć...

źródło: comment_1663870780AMRvtidlRLeVvJCgmKBAZb.jpg

Pobierz
  • 10
@resident28: podłącz sobie miernikiem przy pstryczku i przedłużaczem przy suficie na teście diody i sprawdź który kabel jest który bo pewnie nie wszystko spod sufitu masz w przełączniku albo kable dosztukowane pozmieniane kolory itd. różne są cuda na świecie, a w elektryce to już w ogóle xD W ŚCIANACH NIE WIDAĆ
@zgreddo (patrząc na 1. fotę) jak podłącze kabel z żółtą taśmą tam gdzie teraz jest kabel z niebieska taśmą to świeca się 3 inne Żarówki (więc jakby faktycznie są tutaj poprawne zakończenia tych kabli z sufitu). Więc jakby faza przechodzi z czerwonego kabla na ten kabel który jest w dziurze nad prawym przyciskiem. Tak jakby ten cały włącznik był #!$%@? i nie przenosił fazy na drugi przycisk.