Wpis z mikrobloga

Tak wygląda najlepsze zdjęcie Saturna jakie dotychczas udało mi się wykonać mimo iż był tylko około 20 stopni nad horyzontem. Ostatni weekend sierpnia obfitował w bardzo fajne warunki atmosferyczne. Dzięki temu mogłem złapać kilka fajnych szczegółów w fakturze pierścieni (m.in. przerwa Cassiniego i Enckego) i na tarczy planety. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sprzęt: Newton o średnicy 16-cali, ogniskowa 1800mm, Barlow 2x, ASI290mc (piksel 2.9 mikrona i użyłem filtr uv/ir-cut) i korektor dyspersji atmosferycznej.
By uzyskać ten efekt potrzebowałem 24 tysiące klatek po 20 ms
#astronomia #saturn #astrofoto #astrofotografia #mactrixpoleca #kosmos #wszechswiat
Pobierz mactrix - Tak wygląda najlepsze zdjęcie Saturna jakie dotychczas udało mi się wykonać...
źródło: comment_1663798953J8pGhVOc5SKJ0qxarvsxQt.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mactrix: ale jakto 24 tysiące klatek? Nakładałeś w jakimś programie na siebie zdjecia, czy musiałeś wybrać jedno z tych wszystkich zdjęć? Jeśli to jest efekt złożenia, to jak wygląda pojedyncza klatka?
@mactrix: ciekawe, a swoją drogą uświadomiłeś mi przy okazji, że Saturn jest tak daleko, że nigdy nie zobaczymy jego dużego cienia na pierścieniach, (a mogłoby to ciekawie wyglądać)