Wpis z mikrobloga

Mirasy, pytanie od laika: chcę się przerzucić ze śmierdzieli na e-papierosy, sugerując się opiniami z wypoku wybrałem już Lost Vape Ursa Nano, natomiast nie wiem co jeszcze będę potrzebował, o co chodzi z kartridżami (kiedy wymieniać, na ile starcza) i jaki liquid dobrać (typ, smak(?), gdzie kupować, czytam coś o mieszaniu, jakichś bazach zerówkach, nikotynowych i tak dalej). Wytłumaczy ktoś jak debilowi?

Ogólnie z miłą chęcią przygarnę jakieś pro-tipy jak z tego korzystać...

#epapierosy #epapieros #vape
  • 31
@luqyx: Ja miałem od smoka boxa aliena i po 7 miesiącach wyrzuciłem go w cholere, sam sie odpalał, resetował i inne dziwne rzeczy się znim działy a dbałem i nigdy mi nawet nie spadł. Kupiłem Wismec reuleaux rx gen3 dual i używam już prawie 3 lata, spadł wiele razy i nic się znim nie dzieje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@E-DYM: tak z czystej ciekawości, napisaliście że warto zacząć od 3ml nikotyny, ale właściwie dlaczego ? Czy jest jakiś przelicznik albo zestawienie jaka moc olejku odpowiada jakim papierosa ? Na zasadzie papierosy LM niebieskie to płyn 6 a już Marlboro czerwone to płyn 9. Pytam bo ja akurat robiłem odwrotnie na zasadzie zaczynałem od mocnych olejków żeby zabijać łatwo głód nikotyny, z tego co pamiętam to chyba nawet była 18 a
@Psychoooool: Przeciętny jeden analog dostarcza organizmowi 1-2mg nikotyny, dlatego liquid o mocy 3 dostarcza organizmowi 3 mg nikotyny za każdy 1 ml płynu co na 10 ml, co daje nam około 30 mg nikotyny, dlatego liquid o mocy 3 spokojnie wystarczy dla osób, które chcą rzucić palenie, zaczęcie od mocnego olejku może zniechęcić osoby, które dopiero co stawiają pierwsze kroki w kierunku rzucenie palenia, ponieważ będzie to dla nich zbyt mocne
@Piotereluwa: Tak, smak będzie intensywniejszy, jeśli posiadasz bardzo słodkie lub miętowe 5/15 i dodasz do niego tylko 8 ml bazy, to kartridż będzie bardziej narażony, na dany aromat a co za tym idzie, jest większa szansa, że pęknie, bo ogólnie bardzo słodkie/miętowe smaki powodują obniżenie wytrzymałości tworzywa, z jakiego są zrobione kartridże
@Piotereluwa: Tak tylko doprecyzuje swoją wypowiedź, warto po prostu pamiętać że wszystkie smaki mocno cytrusowe/miętowe/słodkie/z mocnym mentolem lub cooladą/colą powodują pękanie kartridży a jeśli posiadamy atomizer to smaki mocno cytrusowe mogą powodować puchnięcie uszczelek