Wpis z mikrobloga

#ing #jdg #firma #podatki Mireczki, brat - we wniosku o zakladanie firmy podaje brak stalego miejsca. Ale musi wskazac adres do doręczeń. Nie moze podac swojego bo wynajmuje mieszkanie - wiec mowie zeby podał mój - pytanie - jaki wniosek mam mu wystawić, chodzi tylko o adres do doręczeń. jest jakiś wzór?
  • 12
@ZawzietyRobaczek: zameldowania/zamieszkania - ciągle mylę :)

Do miejsca zamieszkania ( ten podajesz ) przyjdą z urzędu, albo będą wołać umowę najmu.

Ty jako brat, możesz za free wypisac umowę użyczenia lokalu - mp. 2 m2 na jego działalność. On z tego tyt. powinien odprowadzać podatek, od "wzbogacenia" - wyjdzie śmieszny pieniądz, a sytuacja będzie czysta.
@ZawzietyRobaczek: namieszałem ;) ... jakbyś chciał jednak użyczyć lokal na siedzibę bratu, to umowa użyczenia.
jak nie chce mieć siedziby, podaje do korespondencji ( Twój bo tak wolicie ) i zamieszkania faktyczny brata, bo tam przyjdą go zobaczyć.
@ZawzietyRobaczek: We wniosku CEIDG podaje się trzy adresy: adres zamieszkania, adres do doręczeń i stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, przy czym nie ma obowiązku posiadania stałego miejsca. Podając adresy w CEIDG należy posiadać tytuły prawne do lokalu w razie kontroli US. Wymagane jest posiadanie tytułu prawnego do adresu do doręczeń oraz do stałego miejsca prowadzenia działalności. Adres zamieszkania nie podlega wpisowi, w związku z czym nie jest wymagany tytuł prawny.

W