Wpis z mikrobloga

@Promilus: Jest świetny, ale ma dwie wady - akumulator trzyma bardzo krótko (3-4h to max) i druga wada mniejsza, ale moim zdaniem jest zbyt mało chropowaty z tyłu.
  • Odpowiedz
@Smartek: a jak te bajery w stylu różnego nacisku na triggery w zależności o wybranej broni? Czuć wyraźną różnicę w porównaniu do pada z PS4? A może to bardziej wkurza?
  • Odpowiedz
@Promilus: Czuć bardzo dużą różnicę i jest to moim zdaniem ciekawe doświadczenie, ale potrafi zmęczyć na dłuższą metę. Wiem, że część osób wyłącza te adaptacyjne triggery, szczególnie w grach multi.
  • Odpowiedz
@Marcines: "potrafi" oznacza, że używasz wibracji i adaptacyjnych triggerów? Jak grałem w gry, które korzystały w pełni ze wszystkich możliwości DualSense (np. Deathloop, do tego jeszcze mikrofon) to mogłem pomarzyć o czterogodzinnej sesji.
  • Odpowiedz
Czuć wyraźną różnicę w porównaniu do pada z PS4?


@Promilus: Pad z PS4 nie ma żadnego porównania. A co do tego czy czuć różnicę to bardzo zależy od gry. Jak włączyłem AstroPlayroom (bardziej demo technologiczne niż pełnoprawną grę, ale bardzo przyjemne) to szczękę zbierałem z podłogi. W innych grach jest lepiej (Duch Cuszimy w wersji PS5 daje mocno radę, szczególnie feeling wibracji przy jeździe konnej) lub gorzej (w Cyberpunku implementacja nie
  • Odpowiedz
@Promilus: do gier multi z automatu wyłączysz walczenie z trigerami, bo osoby bez Cię po prostu zniszczą. Bateria to też minus z bajerami 5h tak około trzyma więc nie pograsz całego dnia bezprzewodowo.
  • Odpowiedz
Pytanie do użytkowników PS5. Czy faktycznie nowy pad robi robotę? To według mnie (na papierze) główna przewaga nad Xboxem.


@Promilus: tak robi. I nie trzyma tak krótko imho. Nawet jak się gra w gierki, które wykorzystują funkcje pada to imho z 5-6h spokojnie trzyma. I ładuje się bardzo szybko, polecam ładowarkę dokupić, lecisz na jakiś obiad czy cokolwiek, wkładasz do ładowarki i problemu nie ma. Nigdy nie miałem sytuacji, że w
  • Odpowiedz
@Promilus: Osobiście przestałem korzystać z adaptacyjnych triggerów w obawie, że to się posypie i będę musiał szybciej wysyłać do naprawy. Haptyczne wibracje są spoko jeśli gra została dobrze zrobiona pod kątem ich wykorzystania (np. możesz poczuć fakturę powierzchni). Niestety jakość wykonania pada jest beznadziejna (mówię na bazie obcowania z dwoma OG), a i bateria nie trzyma długo nawet z wyłączonymi niektórymi funkcjami.
  • Odpowiedz
@Smartek: uzywam, ale w sumie teraz gram w ME:LE, tam w sumie nie ma tych bajerow wiec dziala dluzej, ale jak ostatnio gralem w taki returnal to na pewno dzialal dluzej niz 4h, 5-6 mysle spokojnie
  • Odpowiedz
@Promilus: robi robotę w takim sensie, że DualSense wyprzedza o kilka długości Dual Shocka 4. Nie mam pojęcia dlaczego ludzie piszą, że bateria słaba bo u mnie spokojnie kilkanaście godzin gry wytrzymuje. Haptyka jest spoko, te triggery fajnie działały w Spider-Manie i poza tym to nie wiem gdzie.

Natomiast ciągle najlepszym padem do konsol był ten od X360.
  • Odpowiedz
@Promilus: Bateria mi trzyma ok 8-9 godzin średnio. Efekty triggerów i wibracje w takim Returnalu albo Ratchecie to dla mnie rewelacja. Czucie indywidualnych kropli deszczu czy dwustopniowy trigger w broniach - bajka.
  • Odpowiedz
@Promilus: nie robi, bo multiplatformy jesli z tego korzystaja to i tak w stopniu znikomym. mam i ps5 i pada od x`a, moge przechodzic z jednego na drugi i miec to kompletnie w dupie. w astro playroom fajnie wygladaja te dodatkowe funkcje ale to gimmick, 90% gier tego nie uzywa ew w smiesznym stopniu
  • Odpowiedz
Czucie indywidualnych kropli deszczu


@greven: chyba najwiekszy farmazon z returnal. indywidualne krople (lel) = pad po prostu lekko wibruje, a 2 stopniowy trigger bardziej #!$%@? niz jest jakims ficzerem
  • Odpowiedz
@hekktik: Subtelne wibracje, wyczuwalne w różnym natężeniu na - wydawałoby się - całej powierzchni pada, symulujące padający deszcz. Dla mnie zajebisty detal robiący klimat, dla Ciebie "pad lekko wibruje" ¯\_(ツ)_/¯ Dwustopniowy trigger w Returnalu czy Ratchecie tak samo - świetna mechanika dodająca klimatu i głębsze wrażenie w grze a dla Ciebie #!$%@?ący ficzer. Jeden rabin powie tak inny rabin powie nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moim zdaniem
  • Odpowiedz