Wpis z mikrobloga

@Kiszon87: Tu ci powinno pokazywać "efektywną" częstotliwość, czyli to 3k które producent deklaruje. A Dual Channel nie wpływa na częstotliwość. Wszystkie kości masz takie same?
@stefan_1971: Śmiga, dzięki ^^
Kiedyć coś już próbowałem, ale nie pomyślałem (nie miałem wtedy nerwów) do zflaszowania Biosu i po wybraniu profilu system mi sie wieszał przy ładowaniu..
Ale też nie miałem takiego rzeczowego poradnika i nie wiedziałem o co w tym XMP chodzi. Dzięki wielkie za pomoc.

Mam jeszcze profil 2 XMP, który da 2800 Mhz, czy to bezpieczne skoro mój procek obsługuje do 2666?
K.....7 - @stefan_1971: Śmiga, dzięki ^^
Kiedyć coś już próbowałem, ale nie pomyślał...

źródło: comment_1663612899ZP2KQaDNz69Afata3HxLla.jpg

Pobierz
@Kiszon87: Pewnie nie ruszy większa prędkość niż procesor obsługuje. Możesz poszukać (chyba nawet są jakieś kalkulatory) jakie najniższe timingi możesz ustawić dla 2666mhz. Chyba to da praktycznie ten sam efekt co wyższe częstotliwość.
@biskup2k: Przecież procek nie ma nic do gadania, np taki 12600k obsługuje niby max 3200 a przy płycie która da radę obsłużyć więcej na spokojnie dasz radę i 4000MHz przy dobrych pamiątkach :)
@biskup2k: czytałem po forach i pisało tak jak kolego @Czapelek mówi, ale jak dałem ten profil drugi xmp i miałem 2800 Mhz (maksymalne taktowanie moich kości), to po 20+ minutach bluescreena zobaczyłem, na profilu 1 xmp i maksymalnym dopuszczalnym taktowaniu obsługiwanym przez procek, czyli 2666 Mhz, śmiga już 2 sesje po pare godzin i jest ok.

Dla przypomnienia AMD Ryzen 5 1600X, płyta MSI bazooka.