Wpis z mikrobloga

@maciejkiner: @wykop:

Zróbcie tak, żeby w moim wykopie nie wyświetlały się wpisy/znaleziska osób, które mam na czarnej liście (lub zawierające takie tagi). Teraz wpisy/znaleziska są wyłącznie wyszarzane, co według mnie jest bez sensu, bo dalej zmuszony jestem to oglądać.
  • 4
@ghostface: przykro mi, albo wybieramy czarną listę (mikroblog, główna), albo biała (mój wykop) i na nią w aktualny sposób aplikujemy czarną. Jeśli zrobimy w jednym zapytaniu biała i czarną to ich sumaryczną pojemność trzeba będzie ograniczyć do niespełna 1000 (już teraz ludzie narzekają, że czarna jest za mała), bo zapytanie będzie za długie. A jeśli będziemy elementy z listy wyrzucać, a nie wyszarzać, to strony będą miały różną liczbę elementów.
@Ginden: od strony użytkownika efekt będzie ten sam jak opisany w wariancie 2 - może się zdarzyć, że serwer zwróci listę (wybraną na podstawie obserwowanych) - która potem zostanie cała wyczyszczona (bo wszystko będzie jednocześnie na blackliście). Mi to jako użytkownikowi specjalnie by nie przeszkadzało, zwłaszcza przy ajaxowej paginacji (kolejne wyniki i tak zaraz powinny się doczytać, tak chyba zresztą robi FB, którego strony zawierają różną liczbę elementów). Ale wiem, że
@maciejkiner: zamiast wyszarzane wpisy, które łapią się pod czarną listę mogłyby być "zwijane", dzięki czemu na liście wyświetlałby się jakiegoś rodzaju nagłówek i zainteresowany użytkownik mógłby wpis rozwinąć. Samo wyszarzenie to według mnie za mało. Ewentualnie ukrywać w ogóle (za pomocą JS) i do tego wyświetlać informację, że x wpisów zostało ukrytych.