Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie odnośnie zarobków w #it. Pracuję jako front już 2 lata, zarabiam lekko ponad 8k + vat, czyli po zapłaceniu PITu i ZUSu zostaje mi 6k. Patrząc na oferty to taką kasę może już junior na start dostać, a wydaje mi się że mógłbym na mida aspirować. Myślicie, że moje zarobki są spoko? Nie wiem czy to moje postrzeganie jest zryte i za dużo chcę, czy rzeczywiście ktoś leci w kulki.
#programista15k #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63283703d1612cf803fedfb6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania nie liczy się jaki masz staż, tylko to co i jak robisz/jesteś gotów robić.
Jeśli uważasz że możesz się dostać na moda i sprostasz obowiązkom to śmiało, najwyżej się dowiesz czego ci brakuje do mida.
P.S. pamiętaj że w różnych firmach mają różne wymagania, oczekiwania, obowiązki i budżety.
@markaron: W głównej mierze zarobki są odzwierciedleniem tego ile wynegocjujesz. Firmy oszczędzają na skromnych pracownikach od januszexów po duże korpo. Chyba, że mają jawne ścieżki karier z zarobkami.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jesteś w miarę dobry (a pewnie jesteś, wystarczy że nie wywalają cię sami z firmy) to możesz celować w od 10k NET do sky is the limit PLN. A tak realnie to 16k NET dla takiego zwyklaka da się ugrać.
OP: @pawolons zrobiłem jedynie kurs na udemy + jakaś tam znajomość CSS, HTML i JS ze studiów + 4 miesiące doświadczenia komercyjnego na be (java).

@mleczko-kokosowe właśnie problem jest taki, że na początku nie liczyłem na duży hajs i stawka którą wynegocjowałem była słaba (tyle żeby przetrwać z miesiąca na miesiąc). Teraz jest lepiej można za to pożyć, ale nie ukrywam że chciałbym więcej, bo odłożyć cokolwiek z 6k jest ciężko.