Wpis z mikrobloga

@RisingKnee: Rumia, Reda, Wejherowo rozrosły się bardzo mocno przez ostatnie 10-15 lat. Dodatkowo Puck i okolice. A drogi bez zmian. Dużo z mieszkańców ww miejscowości dojeżdża do Trójmiasta do pracy, stąd te korki. Wyjazd z Rumi gdziekolwiek w godz. szczytu to dramat obecnie. Liczę, że Trasa Kaszubska trochę poprawi sytuację. Ale pewno nie na długo, bo cały czas budują nowe mieszkania.
@v-tec: Ale 12 to nie są godziny szczytu. A trasa Kaszubska nic nie da, jak ktoś jeździł z Luzina czy nawet Wejherowa to i tak tam bokiem a nie przez Rumię
@kaaban: myślę, że jednak da, bo kto może to się przerzuci na Trasę Kaszubską.

Też racja, ale wyjazd z Rumi tak 7:20-8:40 to jest dramat. Koło południa lepiej, ale też szału nie ma. Ja sam się na SKM przerzuciłem, albo jeżdżę poza godz. szczytu.
Ta obwodnica północna (OPAT) sporo by pomogła, ale szybko nie powstanie.
@kaaban: dodatkowo ten odcinek co wrzuciłeś, to droga krajowa nr 6. Z tysiącem skrzyżowań ze światłami po drodze. Obwodnica tego odcinka powinna być już dawno.

BTW: jak się spytasz kogoś z Polski z czego jest znana Rumia, to odpowie że z McD (przystanek w drodze na Półwysep Helski) i korków ;)