Wpis z mikrobloga

Pytanie może trochę dziwne, ale może ktoś od budowlanki będzie wiedział co jest na rzeczy.

Mam sypialnie, gdzie w lato temperatura zajebiście się wysoko trzyma i ciężko jest wywietrzyć ten pokój w sezonie letnim żeby na noc obniżyć temperaturę. Za to w sezonach zimniejszych dochodzi do sytuacji, gdzie z drugiej strony pokój łatwo się wychładza i łatwo się go wietrzy. Z czym to może mieć związek? Mieszkanie/okna 4 letnie, "problem" istnieje od początku.

#budownictwo #mieszkanie #budujzwykopem
  • 5
@ATAT-2: może być, nie docieplałem bloku osobiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

myślałem, że może mieć to związek z cyrkulacją powietrza, ale nie mam pojęcia czemu tak by się miało dziać
@whoru: Tak strzelam bo kiedyś wynajmowałem mieszkanie na poddaszu i problem był ten sam.

Praktycznie nie było izolacji między dachem a sufitem więc w nocy blacha się nagrzewała i oddawała ciepło do późnego wieczora
W zimę była zimna i chłodziła całe pomieszczenie (do tego dochodziło nędzne ogrzewanie)
@whoru: izolacja daje to że długo trzyma ciepło /zimno. Tu coś wyciąga powietrze ciepłe i ciągnie za dużo z zewnątrz. Gdy jest gorąco to ciągnie gorące, a gdy zimno to zimne. Przytkaj kratki wentylacyjne, sprawdź czy okno szczelne, czy nie ma otworów wentylacyjnych, uszczelnij/zamykaj drzwi do sypialni.