Wpis z mikrobloga

Mireczki, może ktoś pomoże. Złożyłem i zapodkladowalem Panzerkampfwagen I ausf A od Takoma. Chcę go ubrać w barwy Afrika Korps. Wg instrukcji polecają kolor Gelbbraun czyli zotlobrazowa. Nie chcę kupować miga farby bo będę się męczył z glutami i zapchanym aerografem. Mam farbę tamki Yellow Brown Dak 1941. Porównując że zdjęciami wychodzi ze farba tamiya jest bardziej wpadającą w braz. Popełnił ktoś może taki kolor? Może mieszkaliście inne farby. Co do tego modelu, chciałbym użyć techniki panel lightning. Zatem jak wyprowadzę kolor bazowy który może ktoś mi podpowie to późnej poradzę sobie z rozjasnieniami.

#modelarstwo
  • 8
@wot8: Ja wiem ale ten czołg nie będzie malowany w dunkelgelb tylko w gelbraun a to różnica.
Tak jak zauważył kolega @weisswuascht malowanie miga na tej miniaturze to w ogóle jakiś piaskowy kolor a nie Gelbbraun jak to w instrukcji jest opisane.
@wot8: Źle rozumiesz.
"W latach 30-tych RAL 7028 Dark Yellow był kolorem standardowym maszyn rolniczych. Reichswehra i Wehrmacht nie używają tego koloru jednak wykazują zainteresowanie i testują go do swoich potrzeb. Dopiero od października 1943 r. stosuje się go na pojazdach i sprzęcie."