Wpis z mikrobloga

@Kaczypawlak: chcesz mi powiedzieć że szkoła do której chodzi każdy, bo każdy ma obowiązek, produkuje bezrobotnych? Dobra to w takim razie powiedz mi skąd biorą się ludzie pracujący xDDD
chcesz mi powiedzieć że szkoła do której chodzi każdy, bo każdy ma obowiązek, produkuje bezrobotnych?


@Oksim: nom, obecnie po maturze jakie masz kwalifikacje? McDonald, Lidl albo Biedronka, zawsze też możesz cegły na budowie nosić.

Dobra to w takim razie powiedz mi skąd biorą się ludzie pracujący xDDD


@Oksim: są po kursach albo zawodowych albo po studiach, chociaż można u nas też studiować i być nierobem dosłownie( ͡° ͜ʖ
@Kaczypawlak: Jakie byś cofał kwalifikacje po szkole średniej ? XD serio nie rozumiem twojego toku myślenia, od robienia specjalizacji są studia a nie szkoła średnia. Czy ty poważnie myślisz że w wieku 19 lat powinieneś już być specjalistą z jakiejś dziedziny ?
dobrze to pokaż mi chociaż jedną osobę która bez szkoły poszła na studia xD


@Oksim: jakby ci to powiedzieć, obecnie jest to u nas niewykonalne, bo na studia nie przyjmują bez zdanej matury¯\_(ツ)_/¯
Jakie byś cofał kwalifikacje po szkole średniej ? XD serio nie rozumiem twojego toku myślenia, od robienia specjalizacji są studia a nie szkoła średnia. Czy ty poważnie myślisz że w wieku 19 lat powinieneś już być specjalistą z jakiejś dziedziny ?


@Oksim: kiedyś było szkolnictwo zawodowe a obecnie nie ma, wiedza ze szkoły ma się nijak do rzeczywistości czy do tej ze studiów. Uczą kucia na blachę a nie samodzielnego myślenia.
@Kaczypawlak: jak chcesz wykonywać jakiś konkretny zawód od razu po szkole średniej bez większej nauki to idziesz od zawodówki. Chcesz pisać mature i iść na studia to idziesz do liceum (albo technikum). Takie są wymagania na studia to zakrasnalasz do matury i tyle. Wymagają matmę to ciśniesz matme. Wymagają fizykę ciśniesz fizykę. Po liceum nie masz żadnego zawodu, ale masz tak naprawdę podstawę żeby się czegoś nauczyć na studiach. Tak wygląda
jak chcesz wykonywać jakiś konkretny zawód od razu po szkole średniej bez większej nauki to idziesz od zawodówki.


@Oksim: niestety większość zlikwidowano, a do tego taki tam poziom, że masz alkoholizm chyba w pakiecie jeszcze przed egzaminami zawodowymi

Chcesz pisać mature i iść na studia to idziesz do liceum (albo technikum). Takie są wymagania na studia to zakrasnalasz do matury i tyle.


@Oksim: i spadł poziom studentów, bo mniej potrafią,
@Kaczypawlak: po co masz mieć przygotowania na studia, skoro na studiach uczysz się tak na prawdę dopiero swojej kwalifikacji ?
No wiadomo że kiedyś to było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po co masz mieć przygotowania na studia, skoro na studiach uczysz się tak na prawdę dopiero swojej kwalifikacji ?


@Oksim: szkoły tak przygotowują na studia, że i tak studenci mają braki już na starcie¯\(ツ)_/¯

skoro na studiach uczysz się tak na prawdę dopiero swojej kwalifikacji ?


@Oksim: studia są też po to, aby mieć papier, a prawdziwej pracy chociażby laboratoryjnej to się w sumie uczysz dopiero na praktykach a