Wpis z mikrobloga

Siema, przez ostatnie zapowiedzi rządu i mając na uwadze, że mam pompę ciepła postanowiłem zainteresować się magazynami energii. Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego w Polsce kupimy magazyn 5kW w cenie 15 tysięcy złotych (odejmując dotację, za 7.5 tysiąca złotych), a kupując z chin, z dokładnie tymi samymi bateriami zapłacę poniżej 6.5 tysięcy złotych bez żadnych je... dotacji?

To są warte te całe dotacje, firmy produkujące magazyny doją podwójnie, a rząd się jeszcze cieszy, bo daje, zresztą nie tylko rząd...

#ekologia #fotowoltaika #magazynenergii #pompaciepla
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TomdeX: w zeszlym roku cena hurtowa za taki magazyn BYD wraz z jed.sterującą to 8k netto, chyba jakieś leżaki magazynowe oglądałeś

Edit: a nie, to było 2.56 kW, a nie 5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TomdeX: no różnica jest dlatego m.in, że nie masz prowizji pośrednika, vatu i cła i w sumie nie wiesz do końca jaka jest jakość tych ogniw
  • Odpowiedz
vatu i cła i w sumie nie wiesz do końca jaka jest jakość tych ogniw


@UnitrA: A taki GC czy inni produkują te baterie w Polsce? No nie i też nie wiesz co to za baterie... A z Ali w cenie już masz VAT wliczony.
  • Odpowiedz
@TomdeX: Bardzo ciekawie wygląda ta oferta. Zakładając, że ogniwa są dobrej jakości to ja kupiłbym taki magazyn. Zawsze jednak dobrze podchodzić z ostrożnością do zakupów na odległość. Szukałeś dodatkowych informacji na ich temat? Ja normalnie chciałbym coś takiego jak EG4 od SignatureSolar, ale na tyle ile się zainteresowałem to wysyłka z USA nie jest łatwą i tanią sprawą.
  • Odpowiedz
@endrju_pl: te magazyny robi cerrnss, chińska firma, od lat robią baterie, na yt masz reckę 12V aku i ogólnie facet mówi, że nie jest źle jeśli chodzi o jakość połączenia itd. Trochę wartości odjeżdżały i nie było bodaj zabezpieczenia rozładowywania przy niskiej temperaturze, ale z tego co widzę z roku na rok się poprawiają i jak dawniej było 2000+ cyklów, tak teraz jest 4000+ i przy dużych magazynach już masz
  • Odpowiedz
@TomdeX: możesz też kupić na Ali akumulatorki aaa zwane paluszkami z napisem 10000mAh

To co powinno ci zapalić lampkę w głowie to parametr C.
Sprzedawca obiecuje lepsze parametry niż markowi producenci.
A o gwarancji już nie wspomnę ...
  • Odpowiedz
ale z tego co widzę z roku na rok się poprawiają i jak dawniej było 2000+ cyklów, tak teraz jest 4000+ i przy dużych maga


@TomdeX: przejrzyj ich oferty na Alibaba - jeśli dobrze widzę to te 6000 to po pierwsze wartość teoretyczna a po drugie przy częściowym wykorzystaniu pojemności.

Do tego zero zabezpieczenia termicznego ... Ja bym sie chyba nie odważył:)
  • Odpowiedz