Wpis z mikrobloga

Czy mając LPG, które nie zużywa benzyny zimą


@Patryk4: Zimą auto z LPG zużywa więcej benzyny, bo silnik dłużej się nagrzewa. Pompa paliwa potrzebuje benzyny do chłodzenia i smarowania, dlatego jej mała ilość doprowadzi w dłuższej perspektywie do jej uszkodzenia.
@Patryk4: Zanim Ci się "przeterminuje" to zdążysz ją spalić. Ona może spokojnie kilka miesięcy być w zbiorniku.


@variss: Kiedyś miałem auto z lpg 1gen - więc bena właściwie tylko do odpalania albo dojechania jak się gaz skończy. Zalalem do pełna dla spokoju i po kilku miesiącach auto na benzynie zaczęło strzelać kichać prychać generalnie nie bardzo chciało jechać (na gazie bez problemów). Zanim zacząłem się zabierać za układ benzynowy jakoś
Raz słyszę opinie że lepiej do pełna, innym razem ze benzyna traci właściwości po jakimś czasie, a ja i tak jej nie zużyje szybko.


@Patryk4: Niezależnie od rodzaju instalacji LPG i poziomu spalania, odpowiadając na zadane pytanie:
Paliwo jak i wszystko się starzeje, nawet Maryla Rodowicz kiedyś się zestarzeje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stare paliwo potrafi mieć specyficzny zapach ale to wiedzą nieliczni co zajmują się np
Zimą auto z LPG zużywa więcej benzyny, bo silnik dłużej się nagrzewa


@variss: ... Nie każda instalacja działa tak samo. Druga sprawa - pompa się nie zatrze póki nie masz głębokiej rezerwy.
Nie widzę sensu ani logicznego uzasadnienia dlaczego warto byłoby tankować na zimę do pełna w takim przypadku.


@dolchus: Przeważnie podają argument o zbiorniku: "Przy niskich temperaturach w baku osadza się więcej wody, a w pustym zbiorniku powierzchnia na której może się skraplać para wodna jest większa."
Raz słyszę opinie że lepiej do pełna, innym razem ze benzyna traci właściwości po jakimś czasie, a ja i tak jej nie zużyje szybko


@Patryk4: dokładnie tak. Im więcej benzyny tym lepiej. Benzyna się też starzeje.
Raz słyszę opinie że lepiej do pełna, innym razem ze benzyna traci właściwości po jakimś czasie, a ja i tak jej nie zużyje szybko

@Patryk4: dokładnie tak. Im więcej benzyny tym lepiej. Benzyna się też starzeje.


@modzelem: Czy ty właśnie zaprzeczyłeś sam sobie?