Wpis z mikrobloga

#perfumy #rozbiorka

Cześć, przychodzę dzisiaj z dziwną sprawą, ale wolę uprzedzić, skoro mnie spotkała taka sytuacja, to może każdego.
W skrócie: zamówiłam w perfumerii perfumy.pl The Merchant Of Venice Rococo tester 100ml, a otrzymałam flakon zawierający nieco ponad 60ml płynu.

Szczegóły: perfumy zamówione zostały tydzień temu na promocji, wczoraj wróciłam do domu i je odpakowałam - paczka nie była uszkodzona, flakon również cały.
Zawsze ważę perfumy po ich otrzymaniu (żeby wiedzieć, ile mniej więcej odlałam) - pełny (no pełny to on nie był) flakon ważył 334g, bez korka 252g. Nic nie wzbudzało moich podejrzeń, flakon jest nieprzezroczysty, dość masywny, korek ciężki. Ogółem nic nie sprawiało wrażenia, że czegokolwiek tam brakuje, poza tym dlaczego miałoby - kupione w sklepie, nie było nic wspomniane o zużyciu, a wręcz przeciwnie - na widocznym screenie jest zaznaczone, że ich testery są nieużywane i pełne.
Dzisiaj wzięłam się za odlewanie - ku mojemu zdziwieniu po odlaniu 60ml strzykawka nic nie ciągnęła, i tak, jak na załączonym zdjęciu - odlałam jakieś 62-63ml, ubytek łatwo wyliczyć; pusty flakon waży 281g, bez korka 200g. Po podświetleniu latarką okazało się, że jest pusty, a resztę zabrały albo złe duszki, albo nie wiem :)
Także przestrzegam i uprzedzam, napisałam email do perfumerii, w poniedziałek będę do nich dzwonić, zapewne nic nie odzyskam, bo flakon aktualnie jest pusty, a perfumy w atomizerach, niesmak ogromny i lekcja na przyszłość: ważyć, mierzyć i oglądać flakony po ich zakupieniu, bo nawet legalna perfumeria może Cię udupić albo to zwykła, ludzka pomyłka i przeoczenie (zeusie, czy ty w to wierzysz?).
Po weekendzie dam znać, co odpowiedzą, nie liczę na nic, bo równie dobrze mogą powiedzieć, że se wypsikałam albo cokolwiek, ale piszę ku przestrodze, bo pierwszy raz coś takiego mnie spotkało.
Na dole infografika: screeny z zamówieniem, pudło, waga pustego flakonu oraz zalane dekanty (5x10ml, 2x5ml i jakieś 2-3ml w ostatnim).
Ps. Odezwałam się do wszystkich, którzy brali udział w rozbiórce, przepraszam za kłopot i oby nikomu się to nie przytrafiło!
Pobierz przypadkiem- - #perfumy #rozbiorka

Cześć, przychodzę dzisiaj z dziwną sprawą, ale ...
źródło: comment_1663416956NHU9eBFJPjPIUIzJukbotP.jpg
  • 15