Wpis z mikrobloga

@guria: a ja znałem wielu Ukraińców i raz dwóch przy mnie rozmawiało jak ludzie bez wyzwisk o tematach historycznych min do kogo historycznie należał lwów (jeden mówił że polski drugi że ukraiński) i nikt na nikogo z nienawiścią nie patrzyl - oboje z regionu rówieńskiego
  • Odpowiedz
@timeofthe: Nie twierdzę,że były wyzwiska. Natomiast ewidentnie widać ledwo skrywaną niecheć i agresję. Mogę mówić o swoich doswaidczeniach tylko.
  • Odpowiedz
@PonuryBatyskaf: potwierdzam! Byłem tym ukraińcem, ale Anna nie napisała co jej brat zrobił potem. Stanął na stole i zaczął śpiewać Mazurek Dąbrowskiego ale #!$%@?ły mu się języki i zaczął po rosyjsku więc reszta Polaków z baru go pobiła na spółę z nami Ukraińcami i wtedy wspólnie pojechaliśmy do front bić bolszewika i w akompaniamencie Sabatonu odbiliśmy Krym (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@guria: był niedawno sondaż i większość Ukraińców zgodziła się na wzmianki o tym przy miejscach pamięci że mordów dokonało UPA. Myślę że zacznie się wszystko zmieniac i zrobią krok w celu przyznania że ludobójstwo na Wołyniu było ludobójstwem. Ludzie są różni, wiadomo wielu tam nacjonalistów którzy są fanatykami ale u nas też tacy są - na szczęście jest to mniejszość - nie generalizujmy
  • Odpowiedz
@timeofthe: Bardzo ciekawe. Masz moze link do tego sondażu? Tak jak mówię 3 formy IT i każda rozmowa w kuchni na ten temat kończyła się ukrywaną niechęcią, albo ucieczką.
  • Odpowiedz
@guria:

Bardzo ciekawe. Masz moze link do tego sondażu? Tak jak mówię 3 formy IT i każda rozmowa w kuchni na ten temat kończyła się ukrywaną niechęcią, albo ucieczką.


Może po prostu mieli cie za męczącego frustrata?

Jakby mnie jakiś Ukrainiec ciągle pytał o pacyfikacje wsi w II RP, albo kolonialną politykę Korony względem Rusi, to też bym się szybko zmęczył.
  • Odpowiedz
@guria: dwie wiadomości wymieniliśmy, a ja już czuje, że ze mnie energię życiową wysysasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak z tych biednych Ukraińców, co chcieli sobie kawkę w robocie wypić i pośmieszkować, a tu znowu przyszedł gość z obsesją wołyńską i trzeba było uciekać.
  • Odpowiedz