Wpis z mikrobloga

GUS:
Inflacja w sierpniu wyniosła 16,1% r/r

Najbardziej podrożał r/r:
+157% opał
+109% cukier (41% w miesiąc)
+49% tłuszcze roślinne
+45% mąka
+40% energia
+40% oleje
+37% gaz
+33% masło
+33% mięso drobiowe
+30% pieczywo
+29% turystyka zagraniczna
+28% mleko
+24% sery
+23% ryż
#inflacja

Wczoraj rozmawiałam ze zwolennikiem PIS-u - facet niby kapowaty - gadaliśmy o inflacji - mówi - a nie panikuj - za rok inflacja spadnie do 2-3 procent i ceny wrócą. Taka wiedza ... Ceny zostaną niestety bo musiałaby być deflacja aby spadły. Nie wiem czy zdają sobie ludzie sprawę że to co wzrosło to już latami będzie tyle kosztować - a myślą o przeczekaniu ... to już będzie zubożenie na lata ...
#bekazpisu #ekonomia
PIAN--A_A--KTYWNA - GUS:
Inflacja w sierpniu wyniosła 16,1% r/r

Najbardziej podro...

źródło: comment_1663249255i0fqiJ3Lzyio715kmKc3AE.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@PIAN--A_A--KTYWNA: Chętnie kupię węgiel w cenie z tego zestawienia xD Rok temu 950 zł, dzisiaj ponad 4000 zl. Mówię tu o realnej cenie gdzie jest dostępny a nie "ktoś podobno dostał za 2500" albo siedzi na PGG i gra w śląską ruletkę xD
  • Odpowiedz
Nie wiem czy zdają sobie ludzie sprawę że to co wzrosło to już latami będzie tyle kosztować - a myślą o przeczekaniu ... to już będzie zubożenie na lata ...


@PIAN--A_A--KTYWNA: Ludzie sobie nie zdają sprawy, że inflacja 16% oznacza, że całe społeczeństwo oparte o złotówkę zostało okradzione na 16% w rok, ich życiowych, wypracowanych oszczędności.

Zazwyczaj sobie nie zdają sprawy, bo ludzie nie mają oszczędności.
  • Odpowiedz
Ludzie sobie nie zdają sprawy, że inflacja 16% oznacza, że całe społeczeństwo oparte o złotówkę zostało okradzione na 16% w rok, ich życiowych, wypracowanych oszczędności.

Zazwyczaj sobie nie zdają sprawy, bo ludzie nie mają oszczędności.


@kupkesobieciagne: Łatwiej to zobrazować tak, że przez prawie dwa miesiące w roku dzięki temu pracują za darmo.
  • Odpowiedz
Łatwiej to zobrazować tak, że przez prawie dwa miesiące w roku dzięki temu pracują za darmo.


@unfolding: Nie.

To akurat ci co nie mają żadnych oszczędności. A jak ktoś ma skiepę z 100 koła w skiepie, to robi pół roku z darmo. 2 miesiące na bieżąco + 4 miesiące na to, że wyparowało mu 16 tysięcy.

16% inflacja to straszna tragedia.
  • Odpowiedz