Wpis z mikrobloga

Mirki, poważnie zastanawiam się nad powrotem do Polski z rodziną. Czy jest ktoś kto podjął taką decyzję i jest z niej zadowolony? Na początku myślę o wynajęciu jakiegoś domu wolnostojącego, a potem kupnie. Prowadzę działalność w Holandii, a dokładniej jest to praca przy komputerze, więc nadal zarabiałbym w euro, a mieszkał w PL.

Dzisiaj przeglądałem ogłoszenia, ale pierwsze co mi się rzuca w oczy to prawie wszędzie ten odrapany tynk na budynkach i te #!$%@? banery reklamowe, które nigdy nie są pod kolor i wyglądają jak lata 90. A jak już znalazłem ciekawy dom, to gdy pospacerowałem google po okolicy to często było widać chłopów z piwami xD

Nie wiem co mam robić, szkoły też w PL większość #!$%@?. Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Tutaj w Holandii obawiam się trochę o przyszły doświadczenia mojej córki z powodu multiculti. Co o tym myślicie?
#holandia
  • 12
@Mentalista777:
-jeśli macie dzieci, to zmiana środowiska nie będą zachwycone - przymusowe porzucenie przyjaciół, kolegów, swojego życia
- poziom edukacji - inne tryby nauczania, konieczność przestawienia się na inny tok szkolny. W dodatku jaki jest w Holandii poziom kształcenia ponadpodstawowego? Jeśli poziom podobny, lepszy to gorsze perspektywy zapewniasz powrotem do Polski
- już teraz średnio podoba Ci się otoczenie w Polsce, a do tego dojdzie mentalność. W dodatku dupościsk o zagraniczny
@moll:
- Jedno dziecko w wieku 5 lat, więc myślę, że to jest akurat ostatni dzwonek na taką decyzję
- Na temat nauczania słyszałem różne teorie, w wychodzę z założenia, że dziecko jeśli chce to zawsze znajdzie sposób na naukę, nie ważne gdzie się znajduje. Dodatkowo uwzględniam jak bardzo zmieni się rynek pracy np. za 10-15 lat z powodu sztucznej inteligencji
- W tej kwestii może być lekki problem, ale planuję
@Mentalista777: na wiochach abonamenty na obiad i zakupy spożywcze przez internet? XD Może bardzo blisko miasta to się uda, ale wtedy też więcej zapłacisz za własne lokum.

Część da się ogarnąć, ale taka oferta jest bogatsza w miastach. Tak jak żarcie na dowóz. Wioski nadal są pod tym względem słabiej zaopatrywane.
Czy jest ktoś kto podjął taką decyzję i jest z niej zadowolony?


@Mentalista777: moja znajoma mieszkała w UK, wróciła do PL i jest zadowolona. Myślę, że byli w dosyć podobnej sytuacji do Ciebie. Działalność w UK wypłata w funtach, dwójka dzieci w wieku przedszkolnym.
@Mentalista777: No nie wiem. Jak wyobrażasz sobie zamawianie na necie chleba, szynki, owoców, warzyw i czekać na nie X czasu aż przyjdą? Chyba, że mówisz o dowozach zakupów do domu, to trochę jest to różnica