Wpis z mikrobloga

Gdzie teraz najbardziej opłaca się mieć konto maklerskie? Widziałem, że coś Alior zaprezentował. Warte to uwagi? Chyba najbardziej opłacalnie jest aktulanie w bossa, ale martwi mnie to, że te stawki to w głównej mierze promocje, które trwają do 31 grudnia 2022 r. albo 31 stycznia 2023 r. Co polecacie Mireczki? #ikze
#ike
  • 9
@niezdiagnozowany Alior z tego co widzę ma trochę różnych prowizji, np. Każą sobie płacić za PIT8c. Każda pierdoła to opłata. Nie widzę prowizji za zakup ETF. Jeśli prowizja minimalna to tylko 3 zł, to nieźle. Pytanie też jak wygląda przewalutowanie, którego się nie uniknie na IKE/IKZE.

Od przyszłego roku prawie na pewno pojawi się opłata od depozytów w BOŚ. Pytanie czy Alior też to wprowadzi.
@niezdiagnozowany: Po tym jak mBank obniżył limit i #!$%@?ł tym samym właścicieli IKE/IKZE w mBank, dzwoniłem na infolinię BOŚ z pytaniem czy taka prowizja będzie wprowadzona. Dostałem poniekąd nieoficjalną odpowiedź, że BOŚ rozważa wprowadzenie opład od depozytów, ale jednocześnie zapewniono mnie, że nie będzie aż tak absurdalnie wysoka, jak w mBank. Zobaczymy.
@niezdiagnozowany Daj znać co się dowiedziałeś, bo też jestem ciekawy.

Warto byłoby zapytać ile wynosi prowizja za zakup ETF na zagranicznej giełdzie. Ile kosztują przelewy wchodzące i wychodzące w obcej walucie. Czy jest opłata za przechowanie zagranicznych instrumentów i czy planują taka wprowadzić. Ile kosztuje zlecenie wypłaty z IKE/IKZE po osiągnięciu wieku emerytalnego. Czy można wykonać wymianę walutową (gotówki i instrumentów). Jak naliczają zamianę walut, np podczas kupowania instrumentów w obcej walucie