Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy orientuje się ktoś w obecnych stawkach w firmach zajmujących się projektowaniem sieci / instalacji elektroenergetycznych? Mam tu na myśli głównie korporacje typu Cavatina, Jacobs, Sii itp. Nie obrażę się za informacje o wynagrodzeniach w mniejszych firmach. Byłoby super, gdyby było zaznaczenie rodzaju stanowiska, bo różnice między asystentem projektanta, projektantem, a koordynatorem pewnie będą spore.

#praca #pracbaza #elektryka #elektrotechnika
  • 5
  • Odpowiedz
@jarw: u mnie 3 lata expa mija i 8100 brutto w polskim korpo, niby asystent, ale swoje instalacje od a do z też już robię, w jakiś małych firmach pewnie za 4k się pracuje... W sii byłem na rozmowie i dawali niecałe 5k na rękę, więc odpuściłem ( nasłuchałem się od kolegów, że dobrze tam się zarabia)
  • Odpowiedz
@Angel_of_death, odpowiem o swoim przypadku - u mnie w średniej (~30 osób) polskiej firmie płace "asystentów projektanta" (czyli robienie wszystkiego bez podbijania) zawiera się w przedziale 5000 - 7000 zł brutto. Z uprawnieniami (czyli to samo, ale z podbijaniem się) stawki zawierają się w widełkach 7000 - 9000 zł brutto. Myślałem, że są to przyzwoite zarobki na tę branżę i polski kapitał, ale po przykładzie @trzeciSLAW musze zrewidować pogląd i postarać
  • Odpowiedz
@jarw: instalacje, ale miałem na myśli głównie automatykę (ja jeszcze nie tykalem nic wyżej poza niskie napięcie, ale też oczywiście ktoś to robi u nas), a nie instalację typu, bloki mieszkalne i tego typu inwestycje.
  • Odpowiedz