Wpis z mikrobloga

Dlaczego rząd nie może po prostu ustalić jakiejś maksymalnej ceny za wynajem powiedzmy 1500 zł za kawalerkę, 2000 za mieszkanie z 1 pokojem itp? Ludziom już się w dupach poprzewracało i chcą 3k za byli klitkę 25m. Za 2 tygodnie zaczynam studia w Krakowie i jak tak dalej pójdzie to chyba będę musiał mieszkać w namiocie pod uczelnią bo wszystkie mieszkania schodzą w kilka minut a jak jakieś jest dłużej to w jakiejś chorej cenie typu 4k a i tak zaraz znika

#wynajem #studia #krakow
  • 46
  • Odpowiedz
Dlaczego rząd nie może po prostu ustalić jakiejś maksymalnej ceny za wynajem powiedzmy 1500 zł za kawalerkę, 2000 za mieszkanie z 1 pokojem itp?


@Viado: Ależ może ustalić, ale tylko dla mieszkań które ten "rząd" posiada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą jak to sobie wyobrażasz, kawalerka w centrum za 1500 zł i kawalerka na Bieżanowie albo Mogilanach za 1500 zł? Co ze stanem mieszkania, czynszem, powierzchnią, dojazdem,
  • Odpowiedz
wszystko można uregulować


@Viado: Gospodarka centralnie sterowana już była wprowadzana i wiemy jak to się kończyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wszystko można uregulować


@Viado: Gospodarka centralnie sterowana już była wprowadzana i wiemy jak to się kończyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nie była prawdziwa gospodarka centralnie planowana! Tym razem na pewno się uda! #pdk
  • Odpowiedz
@Viado: Idac dalej ta droga:
Dlaczego rzad nie moze ustalic maksymalnej ceny za chleb, wykafelkowanie lazienki, gofra nad morzem, kilo ziemniakow czy oplaty za nocleg.

Odpowiem Ci bo pewno za mlody jestes zeby pamietac:

Bo juz kiedys tak robil i wyniklo z tego jedno wielkie gowno.

Rzad niech sie odbierdoli od rynku bo jak sie wcina to nigdy nic dobrego nie wychodzi.

Jak ktos jest w stanie i chce zaplacic 50pln
  • Odpowiedz
@gorzki99: Ludzie są w stanie zapłacić każdą cenę za mieszkanie no bo muszą gdzieś mieszkać co wykorzystują pato rentierzy i deweloperzy. Gofra nie musisz jeść.
  • Odpowiedz
Ludzie są w stanie zapłacić każdą cenę za mieszkanie no bo muszą gdzieś mieszkać co wykorzystują pato rentierzy i deweloperzy. Gofra nie musisz jeść.


@Viado: Zapytaj swoich rodzicow czy mieli swoje mieszkanie. Zakladam ze nie masz kilkunastu lat.

Nie miras. Bolacy sa w tym wzgledzie ciut "#!$%@?" (bedzie ban czy nie bedzie?)

Ppatrz na naszych zachodnich sasiadow. Tam wiekszosc wynajmuje i nie ma z tym problemu. To tylko w tym kraju
  • Odpowiedz
mając swoje przynajmniej będę miał gdzie mieszkać na starość. Wyobraź sobie wynajem z głodowej emerytury...


@el009: Spoko nie ma problemu. Wyobraz sobie ze moi dziadkowie i rodzice mieli gdzie mieszkac na starosc pomio braku wykupionego mieszkania.

Ja sam mieszkanie kupilem (pomimo ze ze wzgledu na dlugoletnie zameldowanie nikt by mnie z mieszkania po rodzicach nie wywalil dopoki place). Ale kupilem tylko dlatego ze cena byla atrakcyjna.

Za cholere bym nie napedzal
  • Odpowiedz
@gorzki99: xD I wierzysz że na starość będziesz miał taką emeryturę jak boomerzy?
Dla mnie to nie jest owczy pęd tylko przezorność i zabezpieczanie majątku. Ale takim jak Ty pękają dupy bo ich nie stać i winią kupujących.
  • Odpowiedz
@gorzki99: to że rynek sam się reguluje to nie znaczy że to jest pozytywne zjawisko, ludzie muszą gdzieś mieszkać więc płacą więcej za czynsz a zostaje im na mniej i spada jakość życia
  • Odpowiedz
Dla mnie to nie jest owczy pęd tylko przezorność i zabezpieczanie majątku. Ale takim jak Ty pękają dupy bo ich nie stać i winią kupujących.


@el009: Zbij szkalna kule bo cie w uja robi. A poza tym nie potrafisz czytac ze zrozumieniem.

Ja sam mieszkanie kupilem


@gorzki99:

Wiec wroc sie do 5 klasy podstawowki zanim bedziesz sie dalej blaznil. Poki co to niezlego pajaca z siebie zrobiles.

to że rynek
  • Odpowiedz