Wpis z mikrobloga

#!$%@?, w sejmie afera jak wyszło, że macierewicz ukrył raporty i wyniki badań świadczące o tym, że w Smoleńsku nie było zamachu, wszyscy po nim jadą, a ten mówi, że w końcu ujawni prawdę, a wszystko co przeczy zamachowi to kłamstwa :D potem jeszcze ktoś tam ich pocisnął, że niszczą pamięć o ofiarach, marszałek ogłasza przerwę, i wtedy na mównicę wychodzi Kaczyński i mówi, że wiedział, że tu jest ruska agentura, ale nie wiedział, że aż tylu. Marszałek mu nie przerywa, kaczor wraca na miejsce, cały pis wstaje i krzyczy: Jarosław, Jarosław!

#!$%@?, gdzie my żyjemy? :D
#smolensk #bekazpisu #polityka #sejm
  • 30
  • Odpowiedz
@szychun: No dobra, prawie wszystko.
Przy czym to czego oczekuje UE w tej sprawie, to chyba nie jest nawet traktatowe. Więc jakby nie ma podstawy, UE tutaj za dużo sobie pozwala.

Podałem przykład, podpisują wszystko jak leci, sami wychodzą z inicjatywą żeby UE zwiększyła swoją władzę nad państwami związkowymi.
  • Odpowiedz
@CzerwonaPoprzeczka no ale przecież Polska wchodząc do UE zobowiązała się przestrzegać pewien zbiór wartości, co zresztą potwierdził Morawiecki godząc się na powiązanie budżetu z praworządnością. Sami się na te zasady zgodzili, postanowień nie wypełnili a teraz robią afery o to jak Unia jest zła. Nikt nie twierdzi, że UE nie ma wad - ale akurat Polska w ostatnich latach sama wpakowała się zaostrzenie relacji z UE.
  • Odpowiedz
no ale przecież Polska wchodząc do UE zobowiązała się przestrzegać pewien zbiór wartości


@szychun: No ale nie te akurat. O tych ni uja nie było mowy.

zresztą potwierdził Morawiecki godząc się na powiązanie budżetu z praworządnością


@szychun: No własnie, to ten przykład gdzie PiS pogłębia władzę UE. Żaden on przeciwnik UE. NO chyba że uznać, że Morawiecki to kompletny idiota. Ale ja tego nawet nie podejrzewam.
  • Odpowiedz
@CzerwonaPoprzeczka z tego co wiem traktaty i prawo UE stanowią, że sądy krajów członkowskich mają być apolityczne a sędziowie niezawiśli. Obecnie funkcjonujący u nas system nie jest w stanie tego zapewnić. UE nie narzuca konkretnej formy/kształtu systemu sądownictwa a jedynie wyznacza ogólne standardy - i tu leży problem bo się w niej nie wpisujemy. Co zresztą, swoją zgodą na warunkowość, potwierdził Morawiecki. Więc albo nie widział na co się zgadza (co
  • Odpowiedz
Dodatkowo - inne państwa członkowskie z tym problemu nie mają - jedyne Polska i Węgry. Dziwna koincydencja.


@szychun: Bo to jedyne kraje, które myślą po swojemu. ;)

Z tego co słyszałem, żadnych traktatów o tym nie było. To zostało oparte tylko na tym szantażu, a nie ma żadnych podstaw innych niż na słowo.
  • Odpowiedz
@CzerwonaPoprzeczka to jedyne kraje, w których opcje rządzące demokrację kraktują wybiórczo. A co do kwestii prawa UE i sądownictwa to ja słyszałem inaczej ¯_(ツ)_/¯ nawet na szybko w google znalazłem taki fragment: "Organizacja krajowego wymiaru sprawiedliwości należy do kompetencji państw członkowskich, O ILE zapewniają one niezawisłość sądów, niezależność sędziów i prawo obywatela do obrony.

Zatem wbrew opiniom przedstawicieli polskiego rządu UE i jej instytucje mają w określonych sytuacjach prawo do angażowania
  • Odpowiedz
Organizacja krajowego wymiaru sprawiedliwości należy do kompetencji państw członkowskich, O ILE zapewniają one niezawisłość sądów, niezależność sędziów i prawo obywatela do obron


@CzerwonaPoprzeczka: Ale to nie jest wymysł jakiegoś redaktora tylko treść wyroku TSUE. Tylko pis nie chce go respektować bo nagle się uparł, że w Polsce te wyroki nie mają mocy prawnej. Czyli wracamy do punktu wyjścia - pis wybiórczo podchodzi do respektowania zasad UE.
  • Odpowiedz