Wpis z mikrobloga

@cabeiu: faktycznie w 1.09 patch note jest

Fixed a bug that allowed the same Unique to be spawned more than once in a game.


ale poleciał mi gheeds z andy i w cs na 1 grze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ownadi: @cabeiu:

dwa takie same unikalne itemy w jednej grze? tak średnio bym powiedział


No, nie do konca. D2 - nawet bez LOD - faktycznie mialo (ma?) kod ze 2 unique nie mogą dropnac na jednej grze, jednak są wyjątki. W oryginalnym D2 ten bug byl moze nie super rozpowszechniony i nagminnie exploitowany, ale częsty. Zapatchowali to w 1.07/1.09 - wspomniane wyzej - ale jesli wierzyc doniesieniom - nadal jest
  • Odpowiedz
@cabeiu: @ownadi huh, znalazłem post z wyjaśnieniem, że zasada "1 uniq tego typu na grę" została... usunięta w LOD. Oczywiście bez potwierdzenia i pocałuj pan..

Przy okazji tego całego szukania, przypomniała mi się teoria z 1.11 bodajże, która mówiła że po wyjściu z gry i wejściu do niej (wszystkimi postaciami, ale na BN gra nie może zniknąć tzn. to musi byc ta sama instancja a nie nowa gra z tą samą
  • Odpowiedz
@ownadi: @MienciuskiPajonk: @cabeiu: Sam na początku byłem troche sceptyczny, bo faktycznie istnieje zasada, że nie mogą wypaść dwa te same unikaty w jednej grze (w końcu to unikat :o), ale przypomniał mi się mój wpis sprzed czterech lat:
https://www.wykop.pl/wpis/35126891/tego-to-jeszcze-nie-grali-xd-gram-sobie-na-singlu-/
Wydaje mi się, że miałem identyczną sytuację. Pewności czy nie zrobiłem sobie przerwy między jednym gheedem a drugim nie mam, bo to było 4 lata temu i nie pamiętam, ale
  • Odpowiedz