Wpis z mikrobloga

Planuje zakup pierwszego samochodu na dojazdy do pracy, po przejrzeniu kilku ofert spodobała mi się Mazda 3 https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-3-skora-climatronic-podgrzewane-fotele-alufelgi-elektryka-ID6ETX8i.html
Czytałem już o usterkach w podobnych modelach itd. Auto potrafi niby spalić 10L w miescie na trasie być możę troszkę mniej. Samochód będzie prawdopodobnie rejestrowany na ojca + na wsi, więc jest możliwość na tańsze OC. Czego się wystrzegać w wyżej wymienionym samochodzie? Niedługo jadę obejrzeć i chciałbym dodatkowo obadać go na stacji. Macie może jakieś inne propozycje podobnych samochodów? Dodatkowo chciałbym założyć LPG, ale nie wiem jak wyżej wymieniony silnik będzie się sprawował z taką instalacją o ile ma to jakiekolwiek znaczenie ( ͡º ͜ʖ͡º)
#pierwsze4kola #motoryzacja
  • 16
Auto potrafi niby spalić 10L w miescie na trasie być możę troszkę mniej.


@Pneumnokok: każdy benzyniak wciągnie lekko 10 litrów w mieście

Czego się wystrzegać w wyżej wymienionym samochodzie?


@Pneumnokok: ruda tańczy jak szalona

No i unikaj zwieśniaczonych egzemplarzy po sebixach, jak ten który wkleiłeś. Ale to niezależnie od modelu auta.
@goferek a po co mi wędka i rybka w pracy XD Auto było na dojazdy do pracy i miało mnie zawieźć tam i spowrotem XD Czasami odbierałem dziecko ze żłobka i miejsce na fotelik jest więc spoko :D
@goferek: > No i unikaj zwieśniaczonych egzemplarzy po sebixach, jak ten który wkleiłeś.
Czyli mam rozumieć, żeby po prostu odpuścić sobie auto które wyżej wymieniłem?

@Haszaks: ładne auto, ale jak dla mnie trochę za długie XD
Czyli mam rozumieć, żeby po prostu odpuścić sobie auto które wyżej wymieniłem?


@Pneumnokok: no ja za sam wygląd bym je sobie odpuścił od razu na etapie wstępnej selekcji ogłoszeń
@Pneumnokok: Miałem Mazde z tym silnikiem rocznik 2006 i tak: 1.Rdzewieje to mocno - progi od spodu + nadkola + ranty drzwi od dołu -Sprawdzaj dokładnie !
2.Silnik jest bardzo dynamiczny i ogólnie dobrze się tym jeździ.
3. Miałem założony lpg brc zaraz po zakupie i paliła bardzo mało , ale upalilo zawory po 4 latach- może to wina gazownika a może moja w każdym razie trzeba na to zwracać uwagę.
@piwakk: Przecież mówimy o samochodzie na dojazd do pracy a nie na tor. W porównaniu do 120konnego 1.0 EcoBoost to jest dużo bardziej dynamiczny. Jeżeli będziemy porównywać do R6 z BMW to wiadomo ze tam będzie większa dynamika.