Wpis z mikrobloga

@dizzy126: eMMC samo w sobie nie byłoby problemem gdyby nie pojemność. Na minimu 512GB warto zmienić, bo z tą wielkością po prostu jest wygodniej a te dyski są jeszcze względnie tanie. Windy instalować imo nie warto, bo na SteamOS nie znalazłem jeszcze gry która by mi nie działała, a tracisz na Windzie sporo funkcjonalności, jak ergonomiczny interfejs, czy ograniczenie w locie odświeżania do 40 klatek/s, który imo jest zupełną rewelacją.
@dizzy126: Nie wiem czy windows na karcie sd chodziłby w miarę dobrze z powodu niskich prędkości. Może lepiej doinwestować w 512 ssd i zrobić dual boota? Ja sam mam wersję 512GB i jeszcze nie miałem potrzeby instalowania windowsa. Jak na razie wszystko śmiga na Linuxie bardzo dobrze. Chociaż wiem że niektóre gry nie mają prawa działać przez anticziterskie dodatki działające w tle.

Za to gry z karty sd działają zadziwiająco dobrze!
@robopanda no kolega linuxiarz sobie dodał windę na sd i sobie chwalił, ale to nie do gier z tego co wiem. Jakby mi budżet pozwalał to po prostu wziąłbym najdroższego steamdecka, ale nie pozwala ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Damixi: z tymi OLEDami to podobno nie jest tak różowo i żeby uruchomić linie na jakieś customowe oledy to ogromna kasa. Dlatego praktycznie nie ma oledów w żadnym tego typie sprzęcie, a steam deck i tak ma jakieś gigantyczne ramki bo użyli ekranu który już był w produkcji. Niedługo wychodzi Ayaneo air i jest to pierwsze tego typu urządzenie z oled, ale tylko dlatego że tam jest ekran o rozmiarach telefonu