Wpis z mikrobloga

"Jechaliśmy ze świeżo wyzwolonych linii ukraińskich. Wcześniej zdobyliśmy kilka rosyjskich pozycji i następnym przystankiem była ta wioska na filmie. Dom, który widzicie, że angażuję się niemal natychmiast, miał w sobie broń przeciwpancerną i drużyny przeciwpancerne. Moim zadaniem było stłumienie tego domu i umożliwienie innym pojazdom podjechania do wioski. Tak robiłem, dopóki nie minęliśmy tego domu. Wtedy zacząłem atakować trzeci dom w linii domów. Na nagraniu widać, że z tego domu pada ogień z broni ręcznej.

Mówię po ukraińsku. Więc gdybym chciał amunicję, mógłbym poprosić o nią w ich języku. Ale pod wpływem stresu i presji tego momentu, wszystko musiało się pomieszać. Moja załoga została przeszkolona, że jeśli krzyczę o amunicję, albo jeśli krzyczę o cokolwiek, kiedy nie strzelam, to muszą mi dać amunicję. Podali mi AT4, bo na odprawie misji miał być BTR i BMP wewnątrz wioski, a moim zadaniem było zniszczenie pojazdu, jeśli zostanie zauważony. Tak mu się wydawało, więc wręczył mi AT4.

Pierwotnie miałem zamiar odrzucić drugą rakietę, złapać zamiast niej puszkę z amunicją i wrócić do walki z .50. Ale nie miałem zamiaru przeładowywać broni i przemieszczać się po wieżyczce, ponieważ otrzymywałem ogień z odległości mniejszej niż 50 jardów w kierunku domu. Ten facet strzelał do mnie. Więc zdecydowałem, że użyję rakiety i dam temu facetowi zły dzień".
- @nucking_futs_yuri 8 września, Ukraina.

#ukraina
ortalionowy - "Jechaliśmy ze świeżo wyzwolonych linii ukraińskich. Wcześniej zdobyliś...
  • 7
@ortalionowy: "Niektórzy myślą, że zamierzałem na ślepo odpalić rakietę, gdy podnoszę ją w wieżyczce. Robiłem dwie rzeczy. Po pierwsze, chciałem się upewnić, że jest wolna od wszelkich przeszkód, ponieważ zamierzałem wyskoczyć naprawdę szybko, aby ją odpalić. Nie chciałem, żeby zaczepiła się o procę lub pasek strzelca, kiedy będę ją wyciągał i żeby dostała kulkę w twarz. Po drugie, jeśli facet wciąż celował w moją wieżyczkę, zacząłby strzelać do rakiety zanim ja
@ortalionowy: "jardow"? To jakies podwojne tlumaczenie? Bo nie wyobrażam sobie by to była relacja nie tylko kogokolwiek z "bloku wschodniego" ale kogokolwiek w ogóle - bo tego używają 3 kraje na krzyż
Niektórzy myślą, że zamierzałem na ślepo odpalić rakietę


@ortalionowy: niech ci "niektórzy" się nie wypowiadają gdyż, myślę ze 100 % z nich nie wie i oby nigdy się nie dowiedziała jak to jest być w wozie podczas takiego szturmu.