Wpis z mikrobloga

@contrast: #!$%@? — przez te kilka miesięcy zmieniła się mentalność typowego żołnierza ukraińskiego jak i ich wyszkolenie. Pozbyto się szurów rosyjskich i szpiegów. Jakby dano taką broń wcześniej to nic by to nie zmieniło, a mogłoby tylko zaszkodzić. Wystarczy przypomnieć zdradę stanu i dlaczego Chersoń jest w takiej sytuacji w jakiej jest obecnie
  • Odpowiedz
@przecietniak01: przecież USA cały czas wspierało Ukrainę, ale musieli też się liczyć ze swoją opinią publiczną. Zwłaszcza że amerykanie włożyli w Ukrainę przez pól roku tyle, co 2/3 budżetu wojskowego Rosji.
  • Odpowiedz
@contrast: Nie wydaje mi się, trzeba było najpierw wypalić potencjał ofensywny na prymitywnych szturmach. Pyrrusowe zwycięstwa w stylu Mariupola i Siewierodoniecka bardzo mocno przyczyniły się do obecnych sukcesów wojsk ukraińskich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przecietniak01: bo teleporty to tylko w grach występują xD. A Tworzenie sprzętu trwa i tworzenie jednostek trwa dłużej niż w Red Alert ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@T3sla: hehe.
@Tatiagla: zakładam, że NATO i USA posiadały znacznie więcej sprzętu na starcie niż Rosja. Myślałem że jak coś doślą to będzie game over na starcie, a oni to na raty wysyłają. Logicznie nie potrafię tego poskładać. Może to kwestia zawiłości politycznych i ekonomicznych
  • Odpowiedz
@przecietniak01: chodziło tylko i wyłącznie o ocenę determinacji Ukraińców w obronie kraju. Gdy zachód zauważył, że sobie dobrze radzą i tracą niedużo sprzętu, to dopiero zaczęli wysyłac broń.
  • Odpowiedz
  • 17
@przecietniak01 oczywiście( ͡ ͜ʖ ͡). Problem jest w tym że Ukraina jest w cholerę skorumpowana i nadal z resztą jest jak było widać bo wyrzucaniu przez Żeleńskiego kolejnych kolaborantów z rządu i SBU. Sukcesy na froncie południowym nie wzięły się tylko z siły ruskich tylko właśnie z kolaborantów i korupcji.

Amerykanie wiedzą jaka jest sytuacja i nie będą wrzucać sprzętu jeśli nie widzą że to się
  • Odpowiedz
@przecietniak01: Zobacz wywiad z Brzezinskim z 2014 lub 2015 roku. Mowi ze USA w 2014 nie dawala sprzetu, bo nie widzieli w ukraincach checi walki, to co sie maja pchac z pomoca? Tutaj pewnie bylo to samo - jezeli pokazecie wole walki to pomozemy, ale jak macie stac jak #!$%@? w polu z naszym sprzetem to nie damy.
  • Odpowiedz
@charygiewont: ja nie wiem jak działa wywiad ale czy nikt na świecie nie wiedział, że rosyjska armia to wydmuszka? To z kim Ci Rosyjscy generałowie kręcili lody i gdzie przewalili całą kasę? Z innymi ruskimi tylko?;)
  • Odpowiedz