Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, moja różowa pasek myśli nad wejściem do IT. Oczywiście, mowa o programowaniu. Na początku miałem takie wtf co jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jak głębiej się zastanowić to czemu miałaby nie spróbować. Ogarnięta jest, myśli o robieniu stronek, coś już tam zaczęła tworzyć, widzę, że się jej podoba. Pytanie - ciężej babom w tej branży na rynku? A nawet jak już uda im się wbić w rynek, to są dyskryminowane w miejscach pracy przez jakiś "świetnych" kolegów, którym z kobietami nie wyszło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631e0aeea08746cacf445756
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam grupę „Programuj dziewczyno” na fejsie ;) Ale na frontend jest mnóstwo chętnych, więc byłoby skuteczniej wziąć się za jakąś javę czy coś.
Babkom jest trudniej, bo trzeba bardziej udowadniać, że rzeczywiście coś umiesz, niż jak jesteś facetem. Z drugiej strony w dużych korpo bywaja programy zwiększania diversity i można się załapać priorytetowo. Co do dyskryminacji, to jeśli nie trafi do jakiegoś Januszexu, to będzie ok. HRy są skuteczne w
1a6e1 9r33n: Znaczy ile już praktykowała z tą pralką ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #suchar #programowanie #heheszki

Pytanie - ciężej babom w tej branży na rynku?

Nie,wcale - podobno łatwiej się im dostać przez parytety.Podobno.Ja tam nie wiem.

A nawet jak już uda im się wbić w rynek, to są dyskryminowane w miejscach pracy przez jakiś "świetnych" kolegów, którym z kobietami nie wyszło? ( ͡° ͜
SuchaPłaszczka: Moja dziewczyna pracuje w IT od jakichś 5 lat, i nie zauważyła innego traktowania przez management czy to przy rekrutacjach czy codziennej pracy. Jeśli chodzi o szeregowych programistów to zależy na kogo trafisz, ale minimalne uprzedzenia zauważyła może raz- dwa razy na początku, znikały dość szybko.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: Z mojego własnego doświadczenia, nie odczułem by kobiety miały ciężej w IT. Wszyscy mają teraz ciężko w IT na poziomie juniorskim. Jest zalew juniorów po gówno-bootcampach, o zerowym doświadczeniu. Niełatwo z tego wyłowić ogarniętych ludzi, niełatwo też ogarniętym ludziom pokazać się. Biorę udział w rekrutacjach i płeć mi nigdy nie przeszkadzała, innym rekruterom też nie.