Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Proszę się nie śmiać, dla mnie to nie jest temat do śmiechu.
Jak rozmawiać z ludźmi? Albo inaczej, jak nauczyć się rozmawiać z innymi? Jestem ogólnie dosyć nieśmiałą i małomówną osobą (wiek 20 lat, mieszkam z rodzicami). Problem w tym, że zauważyłem iż przeginam, nie odzywam się prawie wcale. Nie ma znaczenia płeć czy wiek. To nikt nigdy nie zagadał do ciebie? Zagadywali, ale ja odpowiadałem zdawkowo i chyba dali sobie spokój. Jak pewnie się domyślacie moja przypadłość nie sprzyja posiadaniu znajomych. Jest mi z tego powodu smutno, inni w moim wieku cieszą się życiem, spotykają się. A ja? Siedzę w domu albo w pracy albo na uczelni (zaocznie) nie rozmawiając z innymi. Chciałbym to zmienić, poznać kogoś tylko do tego trzeba mieć umiejętności komunikacji, których ja nie mam. Od czego zacząć?

Na uczelni próbowałem, ale nie umiem się przełamać, wszyscy się znają i mają tematy do rozmów. Poza uczelnią tak jak wspomniałem praca a poza tym siedzę w domu, więc mam trochę wolnego czasu. Może dałoby radę go jakoś wykorzystać do tych celów? Myślałem, że może po studiach będzie lepiej, ale mam obawy, że wtedy to całkiem zdziczeje i nie będzie ratunku.
#samotnosc #niesmialosc #psycholgia #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631dfc29a08746cacf4455bc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: ja polecam na początek rozmowy w internecie i potem spotkanie się na żywo:)
Tinder, spotted twojego miasta powiatowego, wykop nawet, po prostu żebyś miał z kim sobie pisać bo widzę, ze z opisywaniem swoich przezyc nie masz problemu to na luzie pisanie by ci wychodziło:) a potem przechodzenie na rozmowy na żywo z tymi osobami, będzie latwiej