Wpis z mikrobloga

BARTOSIAK CHYBA ROZSZYFROWAŁ WIELKI PLAN NARODOWEGO STRATEGA 2137D, JEŚLI CHODZI O "PROPAGANDĘ REPARACYJNĄ" XD

Nie o reparacje chodzi [...] Tam hasełka, tam reperacje, coś tam...


Wg Bartosiaka, w reparacyjnej propagandzie Wielkiego Stratega, nie chodzi w ogóle o reparacje, ale o:

wmanipulowanie Amerykanów [...] żeby złamali niemiecką sprawczość i pomysły konsolidacji kontynentalnej ...

[żeby Niemcy] nie zdominowali tej unii

kongres jest wściekły na Niemców za postawę wobec Ukrainy i Amerykanie

skorzystamy na tym [...] mieć więcej, a inny żeby miał mniej

można teraz uderzyć husarią, ale tak naprawdę nie husarią, tylko no innymi, silniejszymi

mamy dobrą pozycję, nie wiem, przy rzece, gdzie Niemcy stoją w mokradle po pas ... I nie mogą manewrować


Źródło:
Co będzie z Polską? Wojna mocarstw o dominację! - Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz
https://youtu.be/kKteY2dk2NI?t=3795 [1:03:15 - 1:05:35] (5 września 2022r.)

Tekst całego wątku z filmu (mogą być literówki i inne "babole"):

P. Zychowicz:

Wspomniałeś o reparacjach, to ja trochę do tego trochę nawiążę, ale nawiążę przede wszystkim do tego, co powiedziałeś o tym, że Niemcy powinny, ze względu na swoje doświadczenie historyczne pamiętać, że należy unikać wojny na dwa fronty za wszelką cenę.

Mi się wydaje, że nie tylko Niemcy, ale przede wszystkim również Polska, powinna o tym pamiętać, i uczył nas tego, Studnicki, Piłsudski, Bocheński, Dmowski, no wszyscy święci, byle nie wojna na dwa fronty.

I teraz; Polska, mówisz o tym wielokrotnie, jest teraz funkcjonalnie w stanie wojny z Rosją. Czy uważasz, że w tej sytuacji spuszczanie bomby atomowej na Berlin w postaci reparacji, mnóstwo zer na tym rachunku, który wystawiamy Niemcom..., czy z perspektywy moralnej, no to jest inna zupełnie sprawa, ale polityki realnej, czy to jest dobry pomysł, żeby otwierać drugi front w sytuacji, kiedy jest tak, a nie inaczej z Rosją?


J. Bartosiak

Wydaje mi się, że pomysł Kaczyńskiego polega na tym, że my nie sami to spuszczamy, tylko chcemy wmanipulować Amerykanów w to, żeby spuścili Niemcom, ale nie reparacje nasze, tylko żeby złamali niemiecką sprawczość i pomysły konsolidacji kontynentalnej. Bo kongres jest wściekły na Niemców za postawę wobec Ukrainy i Amerykanie...,

Moim zdaniem Kaczyński tak naprawdę chce użyć Amerykanów do tego. Nie o reparacje chodzi, tylko o to, żeby Niemcy stracili sprawczość i żeby, nie wiem, nie zdominowali tej unii, żeby Amerykanie to wspomogli i przesila ten konflikt w sytuacji, gdzie Kaczyński uważa że ma dobrą pozycję, nie wiem, przy rzece, gdzie Niemcy stoją w mokradle po pas, tak? I nie mogą manewrować. Chociaż mają przewagę liczebną i że wymanewrował ich, znaczy bo, Ukraina i ta cała sytuacja i gaz itd. wmanewrowała ich, że stoją w podmokłym terenie przy rzece i można teraz uderzyć husarią, ale tak naprawdę nie husarią, tylko no innymi, silniejszymi tak? A my na tym skorzystamy. Ja bym tak obstawiał, że tak tak to się odbywa, że żeby Amerykanie wściekli się jeszcze bardziej i że przesilimy to, tak?, używając siły Amerykanów. A przynajmniej ja bym tak zrobił.

Bo to wiesz, polityka to jest straszne instrumentalizowanie i manipulowanie, tak? Tam hasełka, tam reperacje, coś tam... Chodzi o pole sprawczości, po to, żeby mieć więcej, a inny żeby miał mniej. Brutalnie to jest, polecam Machiavellego, naprawdę..., to jest brutalna i niezwiązana wiele z moralnością sfera życia. No tak bym powiedział.


#bekazpisu #bekazprawakow #wojna #polityka #polska #usa #pis #historiarealna #bartosiak #zychowicz #ukraina #wojna #populizm
LoginZajetyPrzezKomornika - BARTOSIAK CHYBA ROZSZYFROWAŁ WIELKI PLAN NARODOWEGO STRAT...
  • 7
  • Odpowiedz
@LoginZajetyPrzezKomornika: Wielki kuźwa analityk... jak każdy zdrowo myślący zjadacz chleba wie, że to jest temat zastępczy dla mediów, aby zeszły z afer, maili Obajtka, Odry, braku węglą i innego gówna zrobionego przez tą bandę kaczki. ()
  • Odpowiedz
@LoginZajetyPrzezKomornika: Polska ma prawo odgrywać się na Niemcach, za to jak oni zachowują się aktualnie wobec swoich sojuszników, po prostu PiS jest bezczelny w tym co robi pod publikę, co nie zmienia faktu ze takie ograniczenia stawiane sobie samemu że nic nie zmieniać,cicho siedzieć nie drażnić Niemca, to jest potężne zacietrzewienie. Niemcy nas nie szanują, dochodzi?
  • Odpowiedz
@Rudix: A i ten śmieszny analityk, przewidział wojnę, kiedy wszyscy się śmiali. W waszych małych mózgach dzielicie ludzi na tych o waszych poglądach i innych, atffuu
  • Odpowiedz
@Rudix

po prostu PiS jest bezczelny w tym co robi pod publikę


I jak widać znajdują, niezbyt lotnych, odbiorców swojego socjalistycznego, narodowo-obskuranckiego populizmu ;-)

Polska ma prawo odgrywać się na Niemcach, za to jak oni zachowują się aktualnie wobec swoich sojuszników


To niepoważne myślenie ¯\(ツ)_/¯ (poza tym, irrelewantne, do tego, co napisałem).

cicho siedzieć nie drażnić Niemca


Piękna hiperbola, nie zapomnę jej nigdy :-)

Niemcy nas nie szanują, dochodzi?


Przede wszystkim
  • Odpowiedz