Wpis z mikrobloga

Cześć, zamierzam wrócić ze środkami do ING żeby skorzystać z oferty konta oszczędnościowego.
I pojawiło się u mnie pare pytań po tym jak zauważyłem bardzo ciekawy punkt jeśli chodzi o odsetki promocyjne - a dokładniej to że będą one wypłacone tylko jeśli saldo początkowe będzie wyższe niż końcowe.

Czy ktoś już próbował to jakoś ogarniać? Chodzi o saldo początkowe samego konta oszczędnościowego? Czyli wystarczyłoby po prostu zacząć konto oszczędnościowe ze złotówką, a potem dopłacić całą resztę?
Czy chodzi o nowe środki i o to jakie było ich saldo początkowe? (Z samymi środkami nowymi poradziłem sobie wychodząc do innego banku w ostatnim czasie)

Dodatkowo chciałbym ponownie to ograć i stworzyć sytuacje w której:

- Nie stracę odsetek promocyjnych
- Ok. tydzień przed końcem umowy wyprowadzę środki do innego banku
- Chcę wyjmować z tego konta gdy mam ochotę nietracąc odsetek na koniec

Jak dobrze rozumiem, zaczynając konto od 1 zł lub nowych środków 1zł, potem wpłacając całą resztę i wyjmując tydzień przed zostawiają pare złotych oznaczałoby że wszystko będzie działać i odsetki powinny zostać naliczone a potem znów wpłacając zostanie to uznane za nowe środki. Ktoś może mnie wyprowadzić z błędu? Czy kapitalzacja jest tak zrobiona ze jak wyjmę kasę to dostane tylko odsetki z momentu po wyjęciu? Czy jednak codziennie ogólnie? Słabo że ING nie pokazuje tego...

Oznaczam też @Bankobranie bo może się przydać

#ing
#bank
#lokata
#oszczednosci
  • 4
  • Odpowiedz
@Liarek123: jeśli chodzi o Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus, to (zacytuję z regulaminu):

łączne saldo Produktów depozytowych w Banku, obliczone na koniec 15.08.2022 r.


gdzie Produktu depozytowe, to nie tylko konto oszczędnościowe, ale:

– produkty bankowe w PLN, które klienci indywidualni (osoby fizyczne o pełnej zdolności do czynności prawnych, nieprowadzące działalności gospodarczej, osoby małoletnie) posiadają w Banku tj:,

rachunki oszczędnościowe (z wyłączeniem Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego oraz Smart Saver),

lokaty
  • Odpowiedz
@Bankobranie: Okej czyli pod tym względem miałem rację i można tak zrobić, a co z wielkością odsetek jeśli wyjme środki do 10,01zł tydzień przed? Bedą za to ile tam było wcześniej przez 3 miesiące czy naliczą od grosza?
  • Odpowiedz