Wpis z mikrobloga

@defoxe: moze to wykończenie industrialne :P
@bury256: nie musisz sie kotwić tylko do belek nośnych, w stropie gestozebrowym mozesz tez zastosowac kotwy sprezynowe czy tam skrzydełkowe do mocowania w pustakach betonowych.
  • Odpowiedz
@bury256: @languser: @Fangu: jak dyble, to wiercenie w belkach - tylko wtedy trzeba wiercić z wyczuciem i dobrym wymierzeniem, żeby najlepiej nie przewiercić drutów w belce (u mnie wypadało to ok. 2,5-3 cm od krawędzi belki.

Jeżeli w pustaku na tych kolkach sprezynkowych, to wiercić bez udaru - żeby nie popękały
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silikon: @languser: @defoxe: @Fangu: @Mowi: zaszło pewne nieporozumienie, chyba. To na zdjęciu to nie jest mój sufit, zdjęcie jest pobrane z internetu aby zobrazować o co mi chodzi. Ja mam zwykły otynkowany sufit, mieszkam w kamienicy.
I teraz pytanie, czy mam zastosować metalowe kołki, dyble czy wystarcza zwykle lepszej jakości kołki rozporowe 8x60?
bury256 - @Silikon: @languser: @defoxe: @Fangu: @Mowi: zaszło pewne nieporozumienie, ...

źródło: comment_16629966673BuURuUR3e7K23WtJRpOo8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bury256: jeżeli to jest pełny materiał (a raczej jest) typu cegła czy beton, to metalowe dyble będą ok.
Chodzi tutaj o przypadek pożaru - jak zacznie się palić, to plastik w kołkach stanie się plastyczny i cały sufit na głowę Ci się zarwie
  • Odpowiedz
jak zacznie się palić, to plastik w kołkach stanie się plastyczny i cały sufit na głowę Ci się zarwie


@Mowi: panie... Nim to się nagrzeje. Uj z sufitem i karton gipsem na głowie. I tak mieszkanie do remontu.
  • Odpowiedz
@defoxe: żebyś był w stanie to remontować, jak Ci jednak trochę kilogramów na głowę spadnie.

To nie jest żeby ograniczyć skutki pożaru i koszty remontu, tylko żeby ludzi w środku wyszli bez szwanku. Albo ewakuacja/akcja ratownicza strażaków w warunkach zarwanego sufitu na podłodze.

To jest dla maksymalizacji szansy przeżycia Twojego i Twojej rodziny
  • Odpowiedz
@Mowi: nie no masz rację... Tylko wiesz, tak racjonalizuję trochę. A co jeśli taki spadający sufit (z niepalnego gipsu) ogrodzi pożar i go przydusi? ( ͡- ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz