Wpis z mikrobloga

Czy jestem rusofobem?

Nie, nie jestem. Fobia to strach a ja po prostu brzydzę się tym dzikim krajem. Pół roku temu powiedziałbym ze „nie ma kraju którego nie lubię, wszędzie mieszkają ludzie”, no ale jak widać nie wszędzie. Polska w 1989 a Ukraina w 2014 powstała przeciwko reżimowi pomimo ze buntownikom groziła smierć i internowanie. A co robi przeciętny rusek podczas kiedy reżim w którym żyje morduje kolejnych cywili? Albo kompletnie nic albo zapisuje się do armii żeby okradać cywilne domy, gwałcić i mordować.

Ha tfu

#ukraina #rosja #wojna
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polska w 1989 a Ukraina w 2014 powstała przeciwko reżimowi pomimo ze buntownikom groziła smierć i internowanie.


@pomidorowymichal1: Nic ci nie groziło w 89, co ty #!$%@?. Nic nie "powstało" tylko reżim zbankrutował i się rozpadł.

A co robi przeciętny rusek podczas kiedy reżim w którym żyje morduje kolejnych cywili

A co robił przecięty Polak gdy reżim komunistyczny mordował cywili? Zapisywał się do partii albo rozkradał zakład pracy.
  • Odpowiedz
Polska w 1989


@pomidorowymichal1: ja wiem, że historii współczesnej w szkole nie ma, a jak jest to pewnie, że kaczyński uratował Polskę przed diabłem czy coś tam, ale no #!$%@?.... samemu wypadałoby np. zapytać rodziców chociaż.

Polacy w 1989 to było zaledwie 7-8 lat po końcu karnawału Solidarności, przetrąceniu kręgosłupa całemu narodowi przez Stan Wojenny, kompletna beznadzieja, kolejki, kartki i generalnie nikt nie spodziewał się, że zaraz będzie
  • Odpowiedz
@LifeReboot:

A Polacy? I to jest najlepsze. W wyborach 1989 zagłosowała 2/3 Polaków z tego 1/3 na komunistów. Czyli 1/3 Polakow po 45 latach PRLu miała kompletnie #!$%@?, nawet nie chciało im się iść zagłosować na Solidarność, a 1/5 zagłosowała na komuchów. Taki to był zryw.


No i dodajmy:
-Wybory parlamentarne w 1991: drugie miejsce zdobywa SLD,
  • Odpowiedz
@Horkheimer: to akurat dobrze, bo Kwaśniewski był najlepszym prezydentem III RP. Wałęsa to wiadomo szkoda ryja strzępić, Lech Kaczyński #!$%@?, skłócał nas z całą UE, Komorowski też wiadomo, ktoś w ogóle pamięta kto to jest? Żyje on w ogóle? No a Duda też się nie popisuje. Pan Długopis.

Politycy rządzący krajem w latach '90 albo byli ekspertami w resortach, którymi się zajmowali albo przynajmniej się takowymi otaczali. A potem to
  • Odpowiedz