Wpis z mikrobloga

@BayzedMan mi skasował mój komentarz, gdzie przypominałem o tym, że oficjalną polityką jest nieprzekazywanie zachodnich czołgów Ukrainie.

Źródło: https://www.ukrinform.net/rubric-ato/3508605-macron-confirms-restrictions-on-sending-aircraft-and-tanks-to-ukraine.html

Małe pytanie do naszego „zbazowanego" kolegi - dlaczego mamy się bratać ze wschodniosłowiańskimi barbarzyńcami i zdrajcami Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, miast z naszymi cywilizowanymi i zachodniosłowiańskimi braćmi jak Czesi i Słowacy, którzy poznali cywilizację zachodnią ponad tysiąc lat temu?

#ukraina #polska #rosja #zapadoslawia
Pobierz
źródło: comment_166283728659Vfg0Gg1v8LxyewlV96wl.jpg
  • 18
sander_II: Gosciu mamy XXI wiek


@dzjekop: Procesów historycznych nie wymazuje się w osiem lat. Polecam poczytać o tym, co zrobił Włodzimierz „Wielki" (przyjął p*awosławie) i odciął wschodnich Słowian od cywilizacji.

Mieszko I za to przyjął cywilizowaną religię.

@ToNieOn:

Dlatego że chcemy aby nasze dzieci i wnuki żyły bez wojen na naszych ziemiach. To co robimy teraz ustawia nasze bezpieczeństwo na następne 25-50 lat. Tak po prostu: polska racja stanu.


To
@Aleksander_II: były powstania i częściowe przejście na stronę cara, bo nie potrafiliśmy uregulować z nimi stosunków, wielokrotnie robiliśmy w #!$%@? itd. Taka była rzeczywistość, mało mnie interesuje twoje de iure i de facto.

miast

https://sjp.pwn.pl/sjp/miast;2482784


@Aleksander_II: xDDD ja znam znaczenie tego słowa, śmieję się z durnej logiki, jakoby dobre relacje z Ukrainą były kosztem tych ze Słowacją i Czechami
@selflessness:

były powstania i częściowe przejście na stronę cara, bo nie potrafiliśmy uregulować z nimi stosunków, wielokrotnie robiliśmy w #!$%@? itd. Taka była rzeczywistość, mało mnie interesuje twoje de iure i de facto.


To była regularna wojna, a interesy Chmielnickiego uwzględniono przykładowo w traktacie z Radnot. Polecam poczytać o tym, jak car rosyjski i cesarz rzymski z rodu Habsburgów wsparli króla polskiego i wielkiego księcia litewskiego Jana II Kazimierza Wazę w
@Aleksander_II:

Mieszko I za to przyjął cywilizowaną religię.

Ruchanie małych dzieci.
Cywilizowana religia

Poza tym Mieszko przyjął chrzest w czasie, kiedy nie było katolicyzmu/prawosławia bo nie było schizmy. Prawdopodobnie przyjął chrzest w obrządku wschodnim.
@Uriel12:

Poza tym Mieszko przyjął chrzest w czasie, kiedy nie było katolicyzmu/prawosławia bo nie było schizmy. Prawdopodobnie przyjął chrzest w obrządku wschodnim.


No wcale nie istniały przed Schizmą podziały między Rzymem, a Konstantynopolem:

A succession of ecclesiastical differences and theological disputes between the Greek East and Latin West preceded the formal split that occurred in 1054.[1][3][4] Prominent among these were: the procession of the Holy Spirit (Filioque), whether leavened or unleavened
dlaczego mamy się bratać ze wschodniosłowiańskimi barbarzyńcami i zdrajcami Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, miast z naszymi cywilizowanymi i zachodniosłowiańskimi braćmi jak Czesi i Słowacy, którzy poznali cywilizację zachodnią ponad tysiąc lat temu?


@Aleksander_II: He? Kogo nazywasz barbarzyncami, skoro to nasi bracia genetycznie? I historycznie tez? Haslo: polanie wschodni i zachodni :)
Pobierz
źródło: comment_1662839493QaCYgc52qVfLLwUHIiPJUB.jpg
@BayzedMan:

He? Kogo nazywasz barbarzyncami, skoro to sami bracia genetycznie?


Uwaga, zdradzę Tobie tajemnicę - barbarzyńca jest pojęciem kulturowym. Dla Rzymian zromanizowany Celt był cywilizowany, za to Celt z obecnej Szkocji już nie, bowiem nie miał instytucji, czy pisma.

PS. Haplogrupy za to mówią o tym, że Polakom pod względem wspólnych przodków bliżej do Rosjan na północ od Oki.
Pobierz
źródło: comment_16628397669MQH4TSkQ7AgpnfL1cozE2.jpg
@Aleksander_II: @Kagernak:

Przyjął chrzest z Czech, a te w większości zawdzięczają chrystianizację Cyrylowi i Metodemu. Którzy zresztą uzgadniali to z papieżakiem. Spór się toczył, ale nie tak ostro jak chciałaby wasza narracja. Kościół nie przypominał specjalnie tego co znamy dzisiaj, nie był tak zdogmatyzowany i był pełen sporów, vide niesubordynacja galijska.
@Aleksander_II: Kulturowo jestesmy tacy sami, zyjesz w jakiejs bance informacyjnej wyjdz i dotknij trawy. W Polsce bylo 2 mln imigrantow z Ukrainy przed wojna i nie bylo z nimi zadnych problemow.
Najblizej nam ukraincow wedlug genetyki.