Wpis z mikrobloga

Kręcą się wam sklepy internetowe prowadzone na równi z alledrogo? Zastanawiam się mocno bo już mnie coś trafia powoli, sprzedany produkt, 20zl prowizji od sprzedaży plus 34 od sprzedaży wyróżnionej xDD łącznie 54zl za produkt wart nieco ponad 300zl gdzie mój zarobek to 38zl xd
#ecommerce
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@ItsyBitsyPajonk pomysł na marketing jest, sklep jest skoncentrowany na jednej branży ale chodzi mi bardziej o preferencje klienta i poczucie komfortu które kupującym zapewnia allegro, czy chętnie przechodzą na stronę sklepu poza allegro i są skłonni w/w strefę opuścić albo zaufać stronie

@Wychwalany w cenie, mogę ją obniżyc tym samym i tak zarobić więcej niż opłacając chora prowizje (prowizja ok ale nie taka która pochłania cały zysk)

@dobrowolskii elegancko,
  • Odpowiedz
w cenie


@Apocotokomu: jesli nie potrzebujesz wydatkow na serwery, reklame, marketing a klient przyjdzie sam, to owszem, dobry pomysl. Ja mam na sklepie ceny duzo nizsze niz na allegro ale i tak ludzie wola kupic na allegro
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany no właśnie to mnie zastanawia, bo tam jednak jest wygoda i smart ale może ktoś się skusi jednak, przynajmniej na opłacenie prowizji będzie xDD

@dobrowolskii dość drogo wychodzi, patrzyłem na skyshop i porównując to za hosting mam 170zl na rok plus 25 za domenę (już kupiona pod maila), można z baselinkerem spiąć za 50ziko i teoretycznie śmiga, ale to wyczytałem więc do końca nie znam zalet ani wad obu
  • Odpowiedz
@Apocotokomu: sprawdź sobie który skrypt ma integrację z zewnętrznymi usługami, których potrzebujesz
Woo to nie zawsze jest dobry pomysł. Do 1000 produktów, z podstawowymi integracjami jeszcze jakoś się to kręci. Polacy nie mają w zwyczaju płacić za wtyczki, a niestety jak potrzebujesz czegoś niestandardowego to wyjdzie Cię więcej niż za jakiś SaaS.
  • Odpowiedz
@Vladimir_Kotkov: @Apocotokomu: sam uzywam shopera i nie narzekam, 2-3 duze sklepy z konkurencji (duze mam na mysli zatrudniajace np 20-30 osob) uzywaja shopera co ciekawe rowniez. Dla mnie to wygoda ze wszystko jest praktycznie po ich stronie a ja sie zajmuje sprzedaza marketingiem socialami logistyka towarem. Nie chce mi sie #!$%@? w jakies przerobki woo itd. Woocomerce jest ok, nie mowie ze nie, mi po prostu wygodniej na
  • Odpowiedz
bo tam jednak jest wygoda i smart ale może ktoś się skusi jednak, przynajmniej na opłacenie prowizji będzie xDD


@Apocotokomu: jest kilka niby drobiazgów, które od razu przekreślają dla mnie sklep internetowy.
1. Wysyłka tylko jednym kurierem, brak opcji paczkomatu.
2. Ukrywanie cen dla niezalogowanych (w sumie dosyć częste w bardziej przemysłowym asortymencie)
3. Brak możliwości zakupu bez stworzenia konta
  • Odpowiedz
  • 1
@ZaQ_1 a widzisz, ja paczkomaty mieć planuje ale wiadomo, cena będzie 16 zamiast 8,99, ceny transparentne no i zakupy jakkolwiek byle hajs spłynął xd na guzik mi czyjeś dane i konta
  • Odpowiedz
@Apocotokomu: Na Allegro klient Cię znajduje za pomocą SEO Allegro, ewentualnie reklam. W zależności od niszy w której sprzedajesz to koszty CAC przy prowadzeniu strony mogą być wyższe niż Allegro. Jak już zarabiasz kasę i masz sprawdzony produkt to najlepiej sprzedawać wbijam największej ilości miejsc. Jeżeli sprzedajesz produkt po który ludzie wracają to mógłbyś konwertować w jakiś sposob klientów z Allegro do strony (jakiś kupon czy coś)
  • Odpowiedz