Wpis z mikrobloga

Uszanowanko, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postanowiłem co jakiś czas wrzucać jedną z gier, w które grałem kiedykolwiek zaczynając od mojego roku urodzenia, a następnie wydaną w kolejnym roku i tak dalej.

Ostatnia gra z 1998, która zostanie przedstawiona przeze mnie to typowa zręcznościówka lub platformówka jak kto woli.
( ͡° ͜ʖ ͡°). O jakiej grze mowa: jest to Jazz Jackrabbit 2
W grze dla jednego lub dwóch graczy we współpracy mamy do pokonania sporo poziomów. Będziemy zwiedzać między innymi wnętrze zamku, dżunglę, głębiny morskie czy nawet piekło ( ͡º ͜ʖ͡º). Po ukończeniu etapu składającego się z kilku poziomów będzie na nas czekać jeden z bossów, odpowiedni do rodzaju poziomu. Do dyspozycji mamy sporo rodzajów broni a wśród nich: miotacz ognia, zamrażacz, rakiety samonaprowadzające czy też karabin maszynowy osiągalny po zebraniu odpowiedniej ilości specjalnych naboi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możemy wybierać spośród 3 postaci: Jazz - tytułowy bohater, zielony królik posiadający specjalny skok z pięścią w górę oraz helikopter z uszu (ʘʘ), Spazz - czerwony ( ͡º ͜ʖ͡º) brat Jazza, jego umiejętności to podwójny skok oraz cios nogą pozwalający niszczyć wrogów oraz Lori - królik płci żeńskiej z helikopterem w uszach i też ciosem nogą.
Oprócz tego możemy zmierzyć się w dodatkowych trybach takich jak: bitwa, przenieś flagę czy wyścig. Można grac zarówno na podzielonym ekranie nawet do 4 osób jak i przez sieć (ʘʘ).
Jakby tego było mało możemy za pomocą edytora tworzyć własne plansze począwszy od tła, na wrogach kończąc. (ʘʘ)
Grafika jest typowo kreskówkowa co nie znaczy, że zła. Pastelowe kolory są miłe dla oka.
Muzyka to moim zdaniem doskonała robota, każdy utwór idealnie pasuje do danego poziomu. ()
Grywalność jest wielka, jednak niektóre momenty w grze mogą być trudne dla części graczy.

Jedna z pierwszych gier, które miałem okazję zobaczyć na PC i dziesiątki jak nie setki godzin gry z kolegami z bloku w dzieciństwie.

Napiszcie czy graliście i jakie macie wspomnienia związane z tą grą.

#grybusa #staregry #jazzjackrabbit #pc #glupiewykopowezabawy #platformowka
  • 10
  • Odpowiedz
@BUS_pl: Miałem JJ2 wersję rozszerzoną, The Secret Files, kupioną gdzieś w 2001 roku. Zresztą to chyba ta sama w którą grałeś, bo chyba dopiero tam dodali Lori.

Edytor poziomów był dość skomplikowany, bo oddzielnie się wstawiało elementy graficzne, a oddzielnie efekty jakie powodowały, a ogarnięcie warstw tła to w ogóle był kosmos.

Można JJ2 (i jedynkę też) kupić na GoGu, a jest też wersja JJ2 na Androida, chyba zresztą ktoś na
C.....m - @BUS_pl: Miałem JJ2 wersję rozszerzoną, The Secret Files, kupioną gdzieś w ...

źródło: comment_1662850740ZIB3vm5YVydckj679WLU5N.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Czymsim: Dokładnie ta wersja, koledzy z bloku mieli podstawkę + dodatek. Edytor skomplikowany, sam tworzyłem poziomy po latach na własnym kompie, ale tak jak piszesz tło się ciężko wstawiało. Ja dałem radę tylko wstawić elementy grafiki, efekty i wrogów, ale było to trochę czasochłonne.
  • Odpowiedz
@BUS_pl: No i jeszcze warto wspomniec o tworcy muzyki w tej grze.
Alexander Brandon, znany tez ze zrobienia soundtrackow do Unreal i Deus Ex.
Polecam jak ktos lubi tego typu muzyke elektroniczna, jest troche jego muzyki na yt i spotify, tez chyba na bandcamp jest.
C.....m - @BUS_pl: No i jeszcze warto wspomniec o tworcy muzyki w tej grze.
Alexande...
  • Odpowiedz