Wpis z mikrobloga

@gusioo: @SpasticInk: Listonosze nie kontrolują odbiorników, a nawet jak by mieli to robić to bez kitu xD, co przychodzi listonosz do kogoś 15 lat z emeryturą i co ma nagle notować czy ktoś ma odbiornik, a jak to ile itp. itd. a potem się pod tym podpisywać? Bo zakładam, że jak by potem ktoś chciał windykować te pieniądze to musiałby jako dowód podać relacje listonosza, który potencjalnie mógłby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
kiedyś nie wyrejestrowała, a przestała płacić


@SpasticInk: właśnie miałem pisać, to co Mireczek wyżej.
Czekają, aż urośnie na tyle, żeby był sens to ściągać.
  • Odpowiedz
@SpasticInk: na pocztę niech idzie wyrejestrować tv, na raty jej tego nie rozłożą. Musi napisać pismo do KRRiTV, wzór i adres ma w necie. Inaczej skarbówka zajmie jej konto, nie komornik. Kilka lat temu pracowałem przy obsłudze abonamentu, dużo ludzi przestaje płacić, nie wyrejestruje odbiornika a później placz. Tutaj nie ma dużo, najwięcej widziałem coś koło 250 tysięcy, duży hotel nie płacił przez kilka lat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gusioo: w ustawie jest ze płacisz za, możliwość odbioru, stąd był pomysł żeby i smartphony to dotyczyło. Jeżeli kobieta nie wyrejestrowała odbiornika albo nie złożyła wniosku o zwolnienie z abonamentu bo skończyła 75lat to policzyli i przysłali. Idiottczne jest tylko to że emeryt może być zwolniony z płacenia abo rtv jak spełnia kryteria wieku czy dochodu, ale nie dotyczy to osób na rencoe rodzinnej bo ich nie ma w ustawie.
  • Odpowiedz
@SpasticInk: na raty rozkładali każdemu, przynajmniej 5 lat temu. Możesz też spróbować napisać o umorzenie, jakąś bajeczkę wcisnąć, że teściowa myślała, że po 60 nie musi płacić, jest biedna, nie ma mną leki itp. Może się uda, czasem umarzają.
  • Odpowiedz
@piker: nie mam pojęcia co może zgłosić operator, nie będę zmyślał. Ale z własnego doświadczenia to ścigają tylko tych którzy nie wyrejestrowali odbiorników. Nie wiem jak jest teraz, kilka lat temu nie przekazywali takich informacji i musiałeś sam zgłosić odbiornik.
  • Odpowiedz