Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szalone_Wiadro: Odpalisz, ale... Aktualizację BIOSu zawsze warto zrobić ze względu na AGESA. Możesz to zrobić zanim wszystko zmontujesz, potrzebny jest jednie pendrive i zasilacz.
@Szalone_Wiadro: Wiesz, zawsze można na coś czekać - o ile w przypadku Zen 4 wydajność będzie mocna, to będą problemy wieku dziecięcego związane z biosami, pamięciami ddr5 i grzaniem się procków o czym się już mówi - sam zdecyduj czy warto. Ja sam siedzę obecnie na 5950X i nie zmieniam, może za generację, dwie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bogdan_Boner: Nawet nie wiem czym są wartości EDC(xD), ale moje PBO na #!$%@?, czyli aktualnie maksymalny negatyw na wszystkich rdzeniach działa dobrze przy wersji 1.2.0.7, która rozwiązała problem z którym zmagałem się dobre 4 miesiące w jednej gierce, a mianowicie micro-stuttering. W pewnym momencie już się poddałem i myślałem, że tak musi być, bo może mój net coś nie ogarnia, a może serwery zepsute. Tymczasem po update jak ręką odjął.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szalone_Wiadro: Poczekać warto, ale niekoniecznie warto kupować. Wiadomo, że wpuszczenie na rynek nowej generacji powinno dla nas - jako klientów mieć pozytywny wpływ. Jeśli Ci się nie spieszy to możesz poczekać.
A co do x3d, to ja bym chyba dopłacił.
@Ralphs: 5600X to jeszcze, bo to 6 rdzeni - u mnie przy 16 to już jest mocna zabawa z curve optimizerem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale po wielu dniach testów i innych cudów udało mi się ustawić stabilne wartości dla mojego 5950X
@Ralphs: Zależy, ale często tak. Najczęściej przy małym obciążeniu i drobnych zadaniach. Dlatego jak się robi offset w CO to warto to testować Core Cyclerem na małych pakietach danych. No chyba że naprawdę wartości są nietrafione to szybciej się to objawi - a to komp się zresetuje przy włączaniu, przy benchmarku. Wszystko to już przeżyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ralphs: Zależy co AMD wyczaruje w tej kwestii. Nie wiadomo nadal czy będzie typowe PBO, Curve Optimizer. Teoretycznie tak, a w praktyce jeszcze takie informacje odnośnie Zen 4 mi nie mignęły. Póki co wiadomo że pierwsza generacja na AM5 będzie miała trochę problemów wieku dziecięcego - długie bootowanie płyt (do 6 minut), niedorobione biosy, gorące procki