Wpis z mikrobloga

Hej, na dniach jadę do Włoch przez Czechy i Austrię i mam dwa pytania.

1. Czy jest jakaś aplikacja która pozwoli ominąć korki na bramkach i zapłacić za przejazd coś jak naszym odpowiednikiem "autopay"?
2. Polecacie jakieś nawigacje które pokazują aktualne ograniczenia prędkości? Niestety google maps w 100% tego nie oferuje - a wiadomo, w takiej Austrii łatwo się zagapić i mandacik w EURO zgarnąć.

+ macie jeszcze jakieś tipy odnośnie podróży? Pozdrawiam!

#podroze #podrozujzwykopem #wlochy #autostrady #samochody #nawigacja
  • 30
  • Odpowiedz
@sluchawki_bez: A tak an serio to tez bylem na wakacjach w IT, w czerwcu. Ogarnij sobie wszystko co musisz miec w aucie jadac przez Czechy, a tam sporo tego jest. Na bramkach nie ma tragedii, ale celowalbym tak zeby Austrie przejechac w sensownych godzinach, bo tam przy glownych miastach zawsze sa spore korki. We Wloszech uwazaj na stacjach gdzie sa dystrybutory gdzie sam nalewasz, albo takie gdzie nalewa obsluga (+1,5 euro
  • Odpowiedz
@Zefir_Zdobywca:

co trzeba mieć w aucie w Czechach czego nie ma u nas


Kamizelki odblaskowe, komplet zarówek i bezpieczników

Dałeś się zrobić w #!$%@?, masz mieć w aucie to, co jest obowiązkowe w kraju rejestracji.


No chyba jednak nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inrain88: tak jak napisał @Zefir_Zdobywca: trzeba mieć to co jest wymagane w Polsce, nie musisz mieć tego czego wymaga czeskie prawo
Chociaż ja też byłem w IT w czerwcu przez Czechy i Austrię i miałem wszystko. To kosztuje grosze a szkoda czasu później tracić na dyskusje.
@sluchawki_bez: pamiętaj, że w Austrii zdejmujemy kamerkę jeśli masz. Paliwo drogie lepiej zatankować w Czechach albo już we Włoszech.
Winiety ogarniesz przez internet.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zefir_Zdobywca:

Dałeś się zrobić w #!$%@?, masz mieć w aucie to, co jest obowiązkowe w kraju rejestracji.


No chyba jednak nie

@inrain88: Zgodnie z Konwencją Wiedeńską, samochód musi być wyposażony w elementy, które są obowiązkowe w kraju zarejestrowania pojazdu. Jeśli więc podróżujemy autem za granicę, teoretycznie wystarczy trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. Niestety często policja podczas kontroli drogowej nie przestrzega tego zapisu, stosując lokalne przepisy. Aby uniknąć niepotrzebnych i nerwowych dyskusji
  • Odpowiedz
@_kapsel: No wlasnie taka kontrole mialem i nawet nie znałem tego przepisu zeby sie na niego powołac, jakims cudem mialem to wsyztsko bo wczesniej wymienialem bezpieczniki od zapalniczki i swiatlo stopu ;d

Wydaje mi sie, ze tak jak piszesz, moga robic pod gorke jak tego nie masz, a czescy policjanci nie przepadaja za Polakami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inrain88: dlatego lepiej wydać te 50 zł i mieć święty spokój niż później tracić czas i nerwy na tłumaczenie
Ale jak byś nie miał to prawo jest po twojej stronie. Inna sprawa, że takie rzeczy po prostu warto mieć w samochodzie zwłaszcza na długiej trasie
  • Odpowiedz