Wpis z mikrobloga

Jak to jest ze zwolnieniem lekarskim chorobowym L4, gdy obejmuje weekend przy pracy w zwykłym trybie od poniedziałku do piątku?
Np. zwolnienie wypisane na tydzień od czwartku do czwartku, zawiera się w nim normalnie wolna sobota i niedziela, więc czy one się liczą? Dostaje się za nie 80% wynagrodzenia?

#pytanie #pracbaza #lekarz #praca
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@wuju84: Nie, ale interesuje mnie jak to się liczy. Potem na świadectwie pracy jest ilość dni chorobowego, albo do premii też bierze się pod uwagę, a tak weekend równa się faktycznie jakby 2 mniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@taktoto Wychodziłam z zalozenia że po co mam uwiązywac pacjenta na weekend w domu - jak nie przejdzie, to kontrola w pon I wsteczne zla za sobotę i niedzielę.
Kontrola raczej nie zawita w weekend, ale szkoda by było mieć problem z ubezpieczycielem jak złamie się noge na drugim końcu Polski na nartach w trakcie zla.
  • Odpowiedz
  • 0
@taktoto To wtedy informuje o tym lekarza i nie powinno być problemu z wystawieniem - jeśli faktycznie dolegliwości mogą trwać aż do soboty lub niedzieli.

Albo mając zla do piątku informuje w piatek/sobotę pracodawcę że się nie zgłosi a następnie w pon kontrola u lekarza z wstecznym wystawieniem zla.
  • Odpowiedz
  • 0
@taktoto To decyzja lekarza. Ja bym Ci nie robiła problemów o ile od początku bym wiedziała że rozmawiasz szczerze a nie ciulasz i pracodawcę i lekarza.
  • Odpowiedz