Wpis z mikrobloga

Na początku lutego minister spraw zagranicznych Zjednoczonego Królestwa Liz Truss poleciała do Moskwy żeby przekonywać Putina do nie rozpoczynania wojny z Ukrainą. Aby ją upokorzyć, kacapia nie podstawiła schodów i pani minister musiała schodzić po tych wysuwanych z samolotu.
Teraz pani Truss będzie premierem i od tego czasu zrobiła sobie opinię największego jastrzębia przeciwko Moskwie w rządzie Jej Królewskiej Mości. Karma czasem działa w zadziwiający sposób.

#rosja #ukraina #wojna #wielkabrytania #polityka
Pobierz
źródło: comment_1662440690ZSYO7lycRC8O902aLz3vDR.jpg
  • 56
Teraz pani Truss będzie premierem i od tego czasu zrobiła sobie opinię największego jastrzębia przeciwko Moskwie w rządzie Jej Królewskiej Mości. Karma czasem działa w zadziwiający sposób.


@The_Orz: no spoko, tylko (jak na razie) szanse na powtórne zwyciestwo w wyborach mają marniutkie, więc pani jastrząb za długo nie porządzi
@Saeglopur: Ja nie przeczę, że Niemcy aktywnie szukają innych niż Rosja dostawców surowców i odsetek się u nich zmniejsza. Problem z twoim obrazkiem jest tylko taki, że po pierwsze nie ma ustanowionych żadnych ram czasowych i nie wiadomo z jakiego okresu pochodzi statystyka, po drugie dotyczy ona tylko ropy i produktów ropopochodnych, bez wzmianki o gazie ziemnym, który jest głównym punktem w dyskusji o uzależnieniu Niemiec od Rosji.
@costelo: Bo od tego jest inna mapka, rozkład i tak był podobny przecież.

Ja nie przeczę, że Niemcy aktywnie szukają innych niż Rosja dostawców surowców i odsetek się u nich zmniejsza.

Już nie muszą, bo do tego stopnia się zmniejszył - wręcz kompletnie. Nigdy to nie było jakieś uzależnienie, wartościowo Polska wydawała więcej na import surowców z Rosji niż całe Niemcy które są znacznie większe ludnościowo i gospodarczo.

O to mi