Wpis z mikrobloga

  • 0
Co waszym zdaniem jest łatwiejsze do znalezienia entry level pracy w it? AWS / Programowanie, może coś innego? Zaczynam studia informatyczne w październiku i chciałbym się za coś wziąć do nauki w celu jak najszybszego znalezienia pracy w IT ale nie mam pomysłu za co się wziąć ( ͡º ͜ʖ͡º) z góry dziękuję za porady.

#it #aws #programowanie #pracait #praca #zarobki #informatyka
  • 6
  • Odpowiedz
@Neety: generalnie teraz z tego co widze jest ogromne ssanie na wszystko, ale najbardziej na IT opsów. A wejść w to na entry jest łatwo bo jako junior admin nie musisz za wiele umieć. Troche basha i sqla może.
Najlepiej rób to co cie interesuje bo ja przykładowo to zawsze chciałem być developerem i nawet jakby było 2 razy trudniej to i tak bym w to szedł od nowa.
  • Odpowiedz
@Neety: na cloud jest duże ssanie. Połącz programowanie z AWS.
Od siebie dodam, że warto zrobić sobie certy - na AWS możesz zacząć od Cloud Practitionera. W niecały miesiąc nauki spokojnie zdasz. Ja po 3 tygodniach uzyskałem 100% punktów bez wcześniejszego doświadczenia z aws
  • Odpowiedz
@Neety: Moim zdaniem bez różnicy. W jednym i drugim musisz już coś na juniora umieć. O ile na programowanie są jakieś programy stażowe po których można się przebić na młodszego deva, o tyle dla clouda nie widziałem.

Do efektywnej pracy z chmurą musisz mieć smykałkę do sieci (sieci LAN/WAN, routing, DNS-y, Load Balancery, konfiguracja serwerów baz danych, aplikacji, itp) albo programowania (tworzenie aplikacji opartych o usługi chmurowe jak serverless czy PaaS.
  • Odpowiedz