Wpis z mikrobloga

@czuczer: ok, teraz to ma sens
@sortris: nie chcę być złośliwy, ale takie akcje przypominają mi właśnie trochę programu aktywizacyjne dla niepełnosprawnych z PFRONu. Można było to chyba ogarnąć jakoś inaczej.
  • Odpowiedz
co ma na celu ta akcja?

@hakunnin: promowanie kobiet w gamedevie - bo kobiet wcale nie ciągnie do technicznych umiejętności jak programowanie i grafika 3d - i to imo faktycznie można by próbować zmienić

Ale efekt takiej akcji jak zwykle w przypadku programów, które walczą z problemami za pomocą dyskryminacji będzie podobny: Ta pokrzywdzona grupa będzie miała (nawet nieświadomie) pretensje do osób z promowanej grupy, bo nie zapracowali na sukces tak jak oni. Promowana grupa gdy coś osiągnie będzie miała impostor syndrome, bo nawet ten promowany program im faktycznie nic nie da, to będą miały świadomość, że byc może nie zapracowały na swój sukces.
Czyli efektem tego będzie prawdopodobnie: Uprzedzenie, facetów którzy nie mogli skorzystać z takiego programu. oraz kobiety, gdy będą w dołku cyklu grafika to witamy przedwczesne
  • Odpowiedz
Sam nie mam pomysłu jak poprawnie można by było cos zmienić, żeby zachęcać kobiety do nauki programowania/grafiki pod gamedev


@Gorion103: a po co w ogole zachecac dziewczyny do tego?

zreszta do gamedevu akurat lepiej by bylo zniechecac ludzi to moze by sie branza troche uleczyla
  • Odpowiedz