Wpis z mikrobloga

@bialegomisa: na każdych drzwiach jest naklejka, że wchodzimy poza kolejnością ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:no ja tak wchodzę, ale może to moja przychodnia na swoje zasady xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Onuca: z jednej strony tak, a z drugiej w praktyce to wygląda inaczej. POZ na przykład ma obowiązek przyjąć Cię tego samego dnia. Przychodzisz do rejestracji, Pani mówi że są zapisani pacjenci na godziny, ale z legitką możesz wejść w lukę między pacjentami. Idziesz do kolejki, pytasz kto ostatni, a oni mówią że są zapisani na godzinę. Po czym przychodzą następni i następni, każdy zapisany co 15 min i mają w
@bialegomisa: @Onuca:

Pacjenci korzystający z prawa do świadczeń poza kolejnością, nie są umieszczani na listach oczekujących. Świadczenia są im udzielane w możliwie najbliższym terminie, zgodnie z możliwościami organizacyjnymi świadczeniodawcy.


https://legionhdk.pl/krwiodawstwo/uprawnienia-i-przywileje/korzystanie-poza-kolejnoscia-ze-swiadczen-opieki-zdrowotnej

Mi nikt nie podaje godziny wizyty, na którą mam być, tylko dostałam informację, od której przyjmuje lekarz. Jest gdzieś jakaś inna interpretacja?
@A_R_P: hmm.. w takiej sytuacji mogłabyś mieć rację (chociaż to też nieleglalne bo placówka ma obowiązek Ci zapisać, jesli termin nie jest powyzej 2 lat (?) na konkretną godzinę xd). Słabe też to Twoje źródło. Przejrzę ustawę i moze napisze post
@bialegomisa: to łap jeszcze jakiś oddział NFZ, to samo:

Korzystanie POZA KOLEJNOŚCIĄ ze świadczeń w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej oznacza, że:


świadczeniodawca udziela tych świadczeń poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących

https://www.nfz-szczecin.pl/vtt5i_news_1189_dawcy_przeszczepu_i_zasluzeni_dawcy_przeszczepu_maja_prawo_do_korzystania_bez_kolejki_ze_zaswiadczen_ambulatoryjnej_opieki_zdrowotnej.htm
@A_R_P: w FAQ na krwiodawcy.org są właśnie odpowiedzi na te pytania poparte pismami z NFZ. Wynika z nich że wpychać się w kolejkę przed starymi babami nie można. Bo kolejka przed gabinetem to tzw. lista porządkowa a to co innego od listy oczekujących.