Wpis z mikrobloga

Dobra pełno tu różnych opinii.. ciekawi mnie co według was jest lepsze po pierwszych dwóch odcinkach: Smoki czy Pierścionki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#seriale #amazon #seriale #hbomax #ringsofpower #rodsmoka #houseofdragon
darjahn - Dobra pełno tu różnych opinii.. ciekawi mnie co według was jest lepsze po p...

źródło: comment_1662294575sE7vhVMYzeMXKFMjmSOofa.jpg

Pobierz

Który serial jest lepszy?

  • Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy 6.9% (18)
  • Ród Smoka 70.0% (182)
  • Ten sam poziom 8.1% (21)
  • Nie oglądam/Sprawdzam 15.0% (39)

Oddanych głosów: 260

  • 18
@obludnik-rozi: @TerynMant: No dla mnie wręcz odwrotnie, ale widzę że to #niepopularnaopinia, bo imo w Pierścionkach jest ładniejsza scenografia, efekty specjalne, ciekawsze postacie (tu przynajmniej jest komu kibicować, bo w Rodzie na razie nie ma nikogo ¯\_(ツ)_/¯), fajny soundtrack. Jedynie fabuła trochę kulawa i miejscami głupia, a dialogi są słabe w obu serialach. No i "silna kobieca postać" jest podkreślana do porzygu w obu serialach. Najwięcej się czepiać można
@okrim: No właśnie ja mu nie kibicuję, bo na razie to jakiś zakompleksiony książę, który kompletnie nie nadaje się na króla. I strasznie nie lubię oceniania tych seriali przez pryzmat adaptacji. Rodzina Tolkiena nie sprzeda licencji, więc jeśli lubisz ten świat to cokolwiek nakręcą będzie "fanfikiem", a HOT zostało stworzone przez Martina i Condala. Więc chyba oczywiste jest (nawet nie oglądając serialu), że HOT będzie lepszą ekranizacją książki. Ale czy lepszym
@darjahn: imo Pierścienie lepiej się zapowiadają. Wizualnie wyższy poziom, ale przede wszystkim fabuła jest wielowątkowa, dzięki temu jest więcej postaci i większy potencjał na dalsze odcinki.
To też jest główna różnica między rodem smoka a Gra o Tron - w GoT od początku mieliśmy wielowątkowa fabułę i bardzo interesujące postacie. Brakuje tego w Rodzie Smoka póki co.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@darjahn: W stosunku do obu byłem sceptyczny, ale Rod Smoka póki co jest zdecydowanie lepszy, pozytywne zaskoczenie. RoP to potworny plastik: wizualnie pięknie, ale to zasługa grafików, scenariuszowo nuda bez duszy. Wielowątkowość? Są cztery, póki co nawet nie do końca nakreślone, historie z w dużej mierze nijakimi postaciami. Jedyny wątek który w jakikolwiek sposób wzbudził moje zainteresowanie to ten Arondira. Zmiana postaci Galadrieli zdecydowanie na minus - to zupełnie inna postać,
@darjahn: Serio? Pierścienie maja jedynie ładne widoki zrobione w cgi. Tam wszystko kuleje, od scenariusza po historie i te bezpłciowe postacie oprócz wiecznie nadętej Galadrieli i wszystkich głupich zniewieściałych mężczyzn. Już nie mówiąc nawet o okropnych wręcz kostiumach i kompletnym nie poszanowaniu książek Tolkiena, tam się nic nie trzyma kupy.
@darjahn: Arondir i krasnoludy się zgodzę jak najbardziej, ale ten "bromance" homoseksualny i zniewieściali do bólu elfowie mają się nijak do wizji Tolkiena zresztą Elrond ma żonę. Zresztą gdzie dumny Elrond, jeden z najlepiej urodzonych elfów ze swoją charyzmą i statusem pasuje do postaci wykreowanej przez twórców tego potworka. Sceny z nim są wręcz obrzydliwe porównując do postaci Jacksona
@darjahn: Przecież to od razu widać, że w serialu chcą zrobić z Elronda geja, bardziej zniewieściale wyglądającego aktora nie dało się chyba dobrać do roli co pewnie miało na celu pokazanie jakim Galadriela jest kozakiem i wymiata