Wpis z mikrobloga

#orange #swiatlowod #swiatlowody
Mam nieciekawą sytuację światłowodową i potrzebuję pomocy jakiejś ogarniętej osoby od #orange z rejonu Nowosądeckiego. Generalnie sytuacja wygląda tak, ze cała wieś w światłowodzie prawie poza moim domkiem (zaraz przy drodze, słup na posesji).

Sytuacja kablowa u mnie wygląda tak jak na załączonym obrazku.
Nie wiem jakim cudem dom A załatwił sobie ten światłowód, ale jest on na tyle blisko, że fizyczne podpięcie byłoby możliwe. Miałem wizytę technika i ten stwierdził, że spoko tylko jest tam słup z transformatorem i nic się nie da zrobić. Co najwyżej trzeba by zrobić podkop czy coś. Poleciłem mu sprawdzić jeszcze dom C, ponieważ wiem, że tam też jest dostępny światłowód i tu niby byłaby kwestia postawienia słupa, jednak według technika dla Orange jest to nieopłacalne i nie będą tego robili.

Stąd pytanie, czy jest coś, co fizycznie mogę zrobić, żeby oni mi ten światłowód do domu dostarczyli?
Inne media przesyłu odpadają ze względu na to, że moja miejscowość to dość duża dziura, położona w kotlinie bez żadnych BTS w pobliżu. Prywatni operatorzy także nie istnieją a internet satelitarny jest po prostu za drogi. Poza tym zależy mi na szybkich prędkościach pobierania / wysyłania ze względu na specyfikę zawodu, który wykonuje i podczas pracy zdalnej, gdzie muszę pobrać z 20 obrazów dockera mniej niż 20Mb/s nie ma sensu. Nie mówiąc już o jakiejkolwiek jakości udostępniania ekranu współpracownikom.

Dlatego zwracam się do was drogie wykopki, może ktoś z was pracuje w Orange lub jako technik świadczy dla nich usługi i byłby w stanie mi pomóc. Jeśli tak to zapraszam do kontaktu.

Przepraszam z góry za ścianę tekstu i pozdrawiam. Oraz proszę o komentarze, gdyby coś co napisałem do tej pory było nieskładne / niezrozumiałe.
michalwitek1232 - #orange #swiatlowod #swiatlowody
Mam nieciekawą sytuację światłowo...

źródło: comment_1662229244HEGA5pbiuTmTL0tICu758F.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michalwitek1232: my kiedyś w sumie może podobnej sytuacji jak Orange dał ciała i podał adres który nie miał dokopanego światłowodu jako zielony w zasięgu to wieszalismy z budynku na budynek. Koniec końców trochę lipa bo jak się sąsiad obrazi to #!$%@? ale jak temat pilny to zanim będzie jakaś rozbudowa to można tak zrobić. Słup - dom - dom
  • Odpowiedz
@michalwitek1232: to ja tu czegoś nie rozumiem, Orange zbudował sieć ftth na nie swoich słupach? Zrobił to na energetycznych? Może to jakiś projekt popc i to nie Orange jest właścicielem sieci
  • Odpowiedz
tylko jak im potem dać znać, że siema, jednak jestem w zasięgu. Proszę mi łaskawie odblokować światłowód?


@michalwitek1232: właśnie tak. Kilka przypadków znam gdy orange nie chciało kogoś podłączyć, a później klient do nich dzwonił, że ma światłowód w domu i chciałby podpisać umowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@midcoastt: @michalwitek1232: Orange ma straszny balagan, w moim przypadku dalo rade zamowic montera do Neostrady ktory przyszedl i odmowil instalacji uslugi, kabla nie bylo nigdy i go nie wykona, jest ulice dalej ale u nas nie, i tak samo kilkadziesiat budynkow w okolicy.

Ze swiatlowodem jest podobnie plus jak masz wyzej w odpowiedziach, Oranghe czesto korzysta z obcej sieci, oni wstawiaja tylko router za obcym ONT i kablem,
  • Odpowiedz