Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Archix: z tym jeszcze problemów nie miałem na szczęście xD wiszą na szczęście sporo ponad printem. Natomiast najgorsze są wiatraczki zdecydowanie bo te wiszą milimetr nad warstwą drukowaną.
  • Odpowiedz
@hrumque: ależ jestem xD Zajebisty sprzęt, w prawdzie wymaga maintenance co jakiś czas bo wszystko się #!$%@? ale to serio mega fajna rzecz.

Ilość modów jakie mam przekroczyła już wartość samej drukarki, lata sobie klipper i wszystko fajnie pomodowane.

No ale jeśli chodzi o reliability to trochę xD Musze jakąś lepszą drukarke kupić po prostu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorek: no mnie się w niej przede wszystkim te rolki niepodobaly, i bym na hiviny modował, a elektronika hotend i exdrurder ITP to już elementy wymienno zamienne jak opony w aucie ;) trzeba se dobrać do swoich zastosowan
  • Odpowiedz
@hrumque: wydrukowałem sobie samo naprężające rolki niestety plastik po jakimś czasie zawsze się odkształca więc trzeba wymieniać.

Niestety przez to jak jest zrobiona niektóre elemtny padają szybciej a wiekszość niestety wynika ze słabo przemyślanej konstrukcji.

Tak naprawdę wymiana głowicy + prowadnice szynowe i może by ta drukarka była w miarę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorek: ano, ale sama rama stół grzany i ogół jest fajny. No ale jak dasz klippera, inputshappinng i osiągasz wielokrotnie większe przyspieszenia niż seria, by osiągnąć też i prędkości, to i mechanika szybko siada na plastikowych rolkach, norma. Nylonowe z igusa trochę dłużej, ale luzy i tak się pojawią
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: zgadza się. Szczególnie bed i rama oraz zasilacz na plus.

Tak mam klipperw i skr2 board.

Co do prędkości to moim bottleneckiem jest obecnie chłodzenie. Tu mam 2x 12k wentylatory i custom duct ale sama masa filamentu przy 1mm nozzle na 1.4mm grubości sprawia problemy. Dlatego ustawione mam tylko 10mm³/s volumetric i on sobie powolutku jedzie 30mm/s.
  • Odpowiedz